Gry strategiczne online

Szukasz rozrywki, która pozwolI Ci nie tylko się wyluzować i odprężyć stanowiąc także doskonały trening dla Twojego mózgu? Doskonałym wyborem będą gry strategiczne online. Ten gatunek gier nie promuje bowiem wykorzystywania prostych rozwiązań – przeciwnie, wymaga on od gracza umiejętności  planowania kolejnych ruchów. W naszym serwisie prezentujemy strategiczne gry dostosowane do potrzeb tak starszych, jak i młodszych użytkowników gry online dla dziewczyn i mężczyzn. Pozwalają one rozwinąć kreatywność i inteligencję, a jednocześnie miło i przyjemnie spędzić czas.

Darmowe gry strategiczne

Czy wiesz, jak bardzo rozbudowanym gatunkiem gier są gry strategiczne? W naszej ofercie znajdują się, rzecz jasna, tradycyjne propozycje gier strategicznych, takie jak – dla przykładu – szachy, warcaby, backgammon czy reversi. Niemniej jednak, z biegiem czasu, między innymi dzięki rozwojowi technologii komputerowych, gatunek ten ewoluował i dzisiejsze gry strategiczne są już o wiele bardziej rozbudowane, niż te, które stworzone zostały w dawnych czasach. Konieczne jest nie tylko wprowadzenie odpowiedniej taktyki walki i właściwe rozmieszczenie posiadanych przez gracza jednostek na planszy, ale też stopniowe ich ulepszanie, czy rozwijanie umiejętności. Najlepsze gry strategiczne charakteryzują się zróżnicowanymi mechanizmami rozgrywki, dzięki czemu żadna sesja gry nie jest taka sama.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko gry dla pojedynczego gracza, ale także i gry strategiczne multiplayer, dzięki którym błyskawicznie połączysz się z tysiącami graczy z całego kraju (i nie tylko) i sprawdzisz swoje umiejętności w pojedynku przeciwko prawdziwym, ludzkim przeciwnikom. Opcję taką dają Ci zarówno stare gry strategiczne z naszego katalogu (czyli na przykład wcześniej wspomniane szachy lub warcaby), ale także nowoczesne i rozbudowane produkcje. Wiele gier umożliwia Ci także prowadzenie całej , złożonej kariery online, dzięki czemu Twoja rozrywka nie skończy się na pojedynczej sesji – w dowolnej chwili powrócisz do zapisanych w chmurze danych i kontynuować swoją kampanię z dowolnego miejsca na świecie.

Stare gry strategiczne

Co ważne – serwis e-gierki oferuje tylko i wyłącznie gry strategiczne za darmo. Za możliwość gry, także z innymi graczami, nie zapłacisz u nas ani grosza – bez względu na to, w jaki tytuł grasz i jak długo trwa Twoja sesja. Chociaż współpracujemy jedynie z uznanymi producentami i oferujemy najlepsze gry strategiczne. nie musisz nic płacić za dostęp do nich, ani pobierać zewnętrznego oprogramowania. Co więcej – dostęp do proponowanych przez nas tytułów możliwy jest także za pomocą urządzenia mobilnego, co umożliwia Ci dostęp do ulubionych tytułów z dowolnego miejsca na świecie.

Przygotowaliśmy naprawdę atrakcyjny katalog, który zaspokoi potrzeby każdego fana gier strategicznych i nie tylko. Przyjrzyjmy się mu bliżej – oto kilka wybranych produkcji, które znajdziesz w naszej ofercie.

Age of War

Pierwszą z gier, które pragniemy polecić jest inspirowana historią naszego gatunku produkcja Age of War. Jest to poniekąd połączenie tradycyjnej gry strategicznej z grą z gatunku tower defense. Naszym celem jest tu bowiem skuteczna ochrona naszej bazy przed nacierającymi hordami przeciwnika. Podobnie, jak inne gry strategiczne PC, Age of War oddaje nam w ręce szereg narzędzi, abyśmy mogli poradzić sobie z tym zadaniem. Musimy więc skupić się na równomiernej, harmonicznej produkcji zarówno jednostek bojowych, jak i kilku różnych rodzajów maszyn wojennych – jednocześnie pamiętajmy, że każda taka akcja zużywa nasze zasoby złotych monet. Tytuł ten posiada pięć poziomów inspirowanych rzeczywistymi epokami z historii ludzkości, a na każdym z nich przyjdzie nam walczyć w warunkach coraz to bardziej przypominających współczesne.

Dobre gry strategiczne online nie polegają wyłącznie na “spamowaniu” losowo wybranymi jednostkami. Każda decyzja, jaką podejmiemy, jest w Age of War dość kosztowna, dlatego do każdego wyboru należy podejść odpowiedzialnie. Ratunkiem w sytuacji, gdy sił przeciwnika jest po prostu za dużo, jest umiejętność specjalna – inna w każdej epoce. Skorzystanie z niej nie wiąże się z opłatą, ale odnawia się ona dość powoli – z tego powodu zalecane jest korzystanie z niej jedynie w kryzysowych sytuacjach.

Clash of Armour

Jeśli zaś preferujesz darmowe gry strategiczne przeznaczone dla kilku graczy – odpowiednią propozycją dla Ciebie może być strategia wojskowa Clash of Armour. To ciekawa propozycja dla dwóch graczy, w której stajemy się wirtualnym dowódcą wojskowym, odsyłającym na pole bitwy kolejne maszyny wojenne. Ich selekcja jest całkiem spora, lecz w danym momencie wybierać możemy jedynie spośród czterech rodzajów pojazdów wyświetlających się w dolnym panelu ekranu. Pamiętajmy także, że przywołanie każdego z nich kosztuje określoną ilość punktów energii – aby móc ponownie przywołać interesujący nas pojazdy, musimy poczekać, aż pasek energii załaduje się do określonego pojazdu. Oczywiście, im więcej kosztuje dany pojazd, tym większe możliwości posiada – pamiętajmy jednak, że zbyt długie oczekiwanie bardzo często prowadzi do klęski.

Gry strategiczne multiplayer

Jeśli chodzi o gry strategiczne online dla dwóch osób – Clash of Armour zdecydowanie jest jedną z ciekawszych pozycji. Mecze są wciągające, ekscytujące, a także sprawiedliwe – nie ma tu mikrotransakcji. To, który gracz ostatecznie wyjdzie zwycięsko z potyczki, zależy tylko i wyłącznie od jego umiejętności.

FAQ

Graj w darmowe gry strategiczne na portalu e-gierki i przekonaj się, jak doskonałą są one rozrywką! Masz jeszcze jakieś pytania? Zapoznaj się z naszym krótkim FAQ!

1️⃣ Jakie są nowe gry strategiczne?

Nowe gry strategiczne cechują się nieco bardziej złożonymi zasadami. Często są to strategie wojskowe, inspirowane rzeczywistymi jednostkami militarnymi, lub gry inspirowane naszą historią jako gatunku. Mogą to być również gry osadzone w realiach science-fiction lub fantasy. Dają po prostu graczowi więcej możliwości zwizualizowania tego, co dzieje się na planszy.

2️⃣ Jakie są stare gry strategiczne?

Klasyczne gry strategiczne to takie, w które grali już nasi przodkowie. Warcaby, Reversi, Backgammon… nie oznacza to, że są one nudne – przeciwnie, fakt, że gra przetrwała tak długi okres czasu i nadal cieszy się popularnością świadczy tylko o jej jakości. Na naszym portalu zagrasz wirtualnie w każdą z wyżej wymienionych gier – przeciwko sztucznej inteligencji, lub żywemu przeciwnikowi.