Nie zawsze gra musi być pełna akcji, efektownej grafiki i wspaniałych dźwięków muzycznych, aby być po prostu dobrą, wciągającą pozycją. Zdarza się, że małe i niepozorne karciane dzieło programistów wciąga na długo. Tak samo jest z pasjansami, należącymi do działu gry logiczne.

Układanie pasjansa będzie nie tylko cudowną gimnastyką dla Twojego mózgu, ale i sporym wyzwaniem nawet dla zaprawionego w bojach gracza. Klondike, solitaire nic Ci nie mówią? Nie martw się, z nami poznasz je wszystkie! Układaj więc pasjanse z pasją!

Pasjans Pająk

Rodzajów pasjansa jest naprawdę mnóstwo, każda z nich ma swoje własne, osobne zasady, poza tym różnią się one celem gry – w jednym trzeba ułożyć karty w odpowiednie stosy, w innych zaś całkowicie pozbyć się ich z ręki, a w trzecich stworzyć specjalne ciągi kart. Jak widać, układanie pasjansa to zajęcie nawet na kilka godzin.

Jednym z popularnych pasjansów jest Pasjans Pająk, w którym to należy ustawić karty w osiem stosów w porządku malejącym, czyli od najstarszej karty do najmłodszej. Karty nasze rozłożone są w rzędy, jedna przykrywa drugą, dlatego aby dostać się do tej położonej wyżej, należy uprzednio pozbyć się tej, którą ją przykrywa. Można je albo kłaść na siebie, albo od razu przenosić na przeznaczony dla niej stos kart.

Freecell

Pasjans Freecell działa na podobnej zasadzie, co gra pasjans pająk, tutaj mamy jednak dodatkowe cztery komórki, gdzie możemy umieścić chwilowo niepotrzebne nam, a zasłaniające inne, karty. Oczywiście i tutaj muszą one leżeć w konkretnie ustalonym porządku, a jest to porządek rosnący, czyli kończący się na królu. Musimy też dopasować kolor kart, nie można na przykład kłaść trefla na piku.

Pasjans Klondike

Klondike Solitaire nazywany jest również grą “Cierpliwość”, gdyż wymaga wiele cierpliwości i skupienia od gracza. Chodzi w nim o to, aby ułożyć stosami wszystkie karty, rozpoczynając od asa do króla. Możemy tworzyć sobie pomocnicze stosiki, zwane sekwensami, w nich karty muszą być ułożone malejące i naprzemiennie kolorami, czyli zupełnie inaczej, niż w miejscu docelowym. Jak więc widać, gry pasjanse wcale nie są taką łatwą sprawą, a nasze darmowe pasjanse mogą stać się rozrywką nawet na cały pochmurny i deszczowy poranek. Zresztą darmowy pasjans będzie idealną rozrywką na każdą porę dnia, a nawet nocy, jeżeli nie możemy zasnąć.

Freecell

Ta gra pasjans jest podobna do powyższej, tutaj jednak mamy szczegółowe zalecenie, a mianowicie ściąganie kart ze stosów pomocniczych w dokładnie takiej samej kolejności, jak mają leżeć na głównych “kupkach”. Brzmi to może bardzo skomplikowanie, jednakże gry pasjans, niezależnie od tego, czy jest to jakaś nowa odmiana, czy może po prostu pasjans klasyczny, czyli prosty pasjans, tak naprawdę nie są wcale takie trudne, wystarczy jedynie dobrze zagłębić się w ich zasady gry.

Pasjans piramida

Pasjans piramida to kolejna propozycja z działu gry karciane online. Jak praktycznie każdy pasjans gra jest oczywiście za darmo. Ten pasjans online pragnie, aby ściągać karty z rozłożonego na stole układu, jednakże możemy to robić jedynie parami. Pierwotny układ to dwadzieścia osiem kart ułożonych w kształt piramidy, są one oczywiście odkryte. Ściąga się je parami, ale tak, aby łączna suma punktów na nich zapisanych tworzyła razem trzynaście. Król daje trzynaście, a więc jako jedyny może być ściągnięty ze stołu samotnie, dama to dwanaście, a walet jedenaście. As to jedynka. Możemy również próbować dopasować karty, które pozostały nam w ręce, a jeżeli nic nam nie pasuje, to odkładamy kartę na stosik obok i potem walczymy z nimi jeszcze raz, ale bez ponownego pasowania ich!

Darmowe pasjanse klasyczne

Na naszym portalu znajdziecie wiele pasjansów, a wiele z nich to bardzo proste i klasyczne odmiany darmowego pasjansa. Wystarczy zajrzeć do kategorii z karciankami, gdzie pik do pika daje pasjansika 🙂


Pasjans jak grać?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy pasjans darmowy czy płatny będzie różnił się zasadami od innych, ale głównie chodzić będzie o ułożenie kart w odpowiednie stosiki. Zarówno pasjans online określany jako pasjans pająk, czy też pasjans solitaire to mimo podobnej nazwy coś zupełnie od siebie innego. Wszystkie te pasjanse za darmo są dostępne w naszym serwisie!


Pasjans pająk 4 kolory jak ułożyć?

Ogólna zasada głosi, że pająk pasjans za darmo chce, abyśmy pozbywali się kart ze stołu, tworząc kupki kart podzielone kolorami właśnie, czyli pik do pika, trefl do trefla i tak dalej.

Jednakże jest kilka odmian pająka, darmowe pasjanse klasyczne różnią się bowiem nie tylko nazwami, ale mają również tak zwane podkategorie, czyli swoje zmodernizowane wersje. U nas znajdziecie zarówno pasjans pająk oryginalny, jak i jego pozostałe odmiany.


Pasjans pająk jak układać?

Zasady pozycji, jaką jest gra pająk, omówiliśmy już wyżej, warto jednak dodać, że tak samo ten, jak i inne gry karciane pasjans należy układać powoli i w skupieniu. Tą poradę warto zawsze stosować, niezależnie, czy gramy w stare pasjanse, czy też w nowsze pozycje. Gry logiczne online mają to do siebie, że preferują koncentrację i uwagę bardziej, niż szybkość i celność na przykład strzelania z broni palnej.


Freecell jak grać?

Gry do pobrania za darmo nie są już konieczne, aby dostarczyć nam radość płynącą z rozgrywki. Serwis Egierki.pl ma najlepsze pozycje za darmo i bez konieczności instalacji czegokolwiek. Pasjans klasyczny darmowy, jakim jest Freecell, to prosta, ale wymagająca pozycja dla wszystkich tych, którzy szukają czegoś więcej, niż tylko efektowna grafika. Zobacz, jak z pozoru zwyczajne układanie kart w cztery jednokolorowe stosy może być “miodne” i grywalne! A potem sprawdź, jak gra się pasjans klondike, czy na przykład pająk pasjans, albo chociażby inny pasjans zwykły.

Jak grać w pasjansa piramidę?

Pasjans piramida to kolejny pasjans pająk online. Jest to pasjans klasyczny za darmo, zresztą jak wszystkie na Egierki.pl. Ten pasjans klasyczny graj online za darmo jest trudniejszy od pozostałych, gdyż musimy zwracać uwagę na punkty, jakie przynosi nam dana karta i dodawać je do siebie. Ale takie pasjanse darmowe są najlepsze, gdyż nie nudzą się tak szybko!

Jaki pasjans jest dobry w domowym zaciszu?

Posiadamy w naszym serwisie różnego rodzaju gry pasjanse, ale z kategorii tych najbardziej relaksujących możemy wyróżnic tylko jeden – mianowice Pasjans Zacisze, gdzie przy relaksującej muzyce możesz układać pasjansa z góry do dołu.