Ogień i Woda to wspaniała seria gier przygodowych i jedna z bardziej ulubianych gra dla dzieci dla jednej lub dwóch osób. Choć zdarzają się także wersje gry na 3 osoby.  W grze rozwiązuje się różne zagadki, a poprawne rozwiązania otwierają drzwi do nowych przygód. Twórcą serii gier jest programista Oslo Albet. Jego produkcja okazała się wielkim sukcesem i zyskała ogromną popularność na całym świecie. Na obecną chwilę wyszło 6 częsci przygód Ognia i Wody, a na tym zapewne się nie skończy. Pierwsza część została opublikowana 19 września 2009 roku. Seria doczekałą się nawet poblikacji na platformie Steam, choć dostępne na niej są tylko dwie z sześciu dostępnych części. Wiadomo, że ogień i woda to dwa najsilniejsze żywioły, które pozornie nie mogą ze sobą współpracować. Ale nie u nas!

W naszym serwisie wszystko jest możliwe, nawet woda z ogniem mogą się doskonale ze sobą zgrać! Chcesz zobaczyć, jak im to idzie? Sprawdź gry z serii gry Ogień i Woda, a gwarantujemy Ci, że główni bohaterowie tej serii po prostu Cię oczarują. 

Ogień i Woda – wszystkie części

Gra Ogień i Woda to nie tylko jedna pozycja. Jak na razie powstało pięć oficjalnych części, ale w planach jest jeszcze kilka. Główni bohaterowie tej serii to Ognisty Chłopak i Wodna Dziewczyna, czyli Fireboy and Watergirl.

Nic dziwnego że nie skończyło się na pierwszej serii, bo gierki te są naprawdę dobre i wciągają na maksa. Zobaczmy więc teraz, co kryje dla nas każda z części serii.

Ogień i woda 1: leśna świątynia

Ogień i Woda 1: Leśna Świątynia

Ogień i Woda 1: Leśna Świątynia (oryginalna nazwa to The Fireboy and Watergirl: The Forest Temple) to część, w której Ogień i Woda razem odkrywają tajemnice świątyni położonej w tajemniczej puszczy. Na bohaterów czyhają niebezpieczne pułapki, takie jak np. jeziora lawy, czy zielony szlam.

Pamiętaj, żeby wykorzystywać umiejętności obu bohaterów przy każdej przeszkodzie. W leśnej świątyni musisz zebrać najwięcej klejnotów, rozwiązać wszystkie zagadki i bezpiecznie doprowadzić bohaterów do drzwi. 

Ogień i woda 2 świątynia światła

Ogień i Woda 2: Świątynia Światła

Ogień i Woda 2: Świątynia Światła (oryginalna nazwa to The Fireboy and Watergirl: The Light Temple) to część serii, w której przed naszymi bohaterami staną nie tylko wyboje na drodze, ale również i świątynia światła. To jej sekrety odkrywać będzie nasza para.

Jak tytuł wskazuje, w tej części rolę główną odgrywa światło – wiele zagadek jest związanych właśnie z nim. Pojawi się m.in sterowanie wiązkami i promieniami światła za pomocą lustra. 

Ogień i woda 3: Świątynia lodu

Ogień i Woda 3: Świątynia Lodu

Ogień i Woda 3: Świątynia Lodu (oryginalna nazwa to The Fireboy and Watergirl: The Light Temple) to część, w której Ogień i Woda przeniosą się w Krainę Lodu – ale nie tą filmową. Bohaterowie muszą przedostać się przez zamarznięte pustkowie.

Nie będzie łatwo, ale na szczęście mają do wykorzystania dodatkowe umiejętności, które nabyli w poprzedniej części gry. Ogień w tej części z łatwością ślizga się po lodzie, ale woda porusza się po śniegu bardzo wolno. Rozwiąż wszystkie zagadki i doprowadź bohaterów najszybciej do drzwi. 

Ogień i woda 4: Kryształowa Świątynia

Ogień i Woda 4: Kryształowa Świątynia

Ogień i Woda 4: Kryształowa Świątynia (oryginalna nazwa to The Fireboy and Watergirl: The Crystal Temple) to pozycja, w której bohaterom również przyjdzie kroczyć po podłodze świątyni, jednakże nie będzie ona zbudowana z żadnego żywiołu, ale z kryształów.

Będzie jasno, bogato i …niebezpiecznie. W tej części, prowadząc bohaterów do drzwi, trzeba dodatkowo uważać na kałuże i ogniste studnie.

Ogień i woda 5: żywioły

Ogień i Woda 5: Żywioły

Ogień i Woda 5: Żywioły (oryginalna nazwa to The Fireboy and Watergirl – Elements) to obecnie ostatnia część serii, w której nasi bohaterowie przemierzają różne świątynie, także te z poprzednich serii. Przeżyj jeszcze raz niesamowite przygody Ognia i Wody, rozwiązuj zagadki i zbieraj drogocenne klejnoty.

Ogień i Woda 6: Fairy Tales

Kolejna odsłona kultowej gierki w ogniu i wodzie doczekała się nowej wersji już szóstej, bowiem Ogień i Woda 6 pojawiła się z dodatkowym podtytułem “Fairy Tales”, czyli bajeczne opowieści. Została oddana graczom do zabawy 6-go października 2021 roku i długo będzie najnowszą częścią.

Ogień i Woda – dodatkowa przeróbka gry

Oprócz oficjalnych części gry, istnieje też przeróbka tej serii: The Fireboy and Watergirl: Treasure Addiction. Ta dodatkowa część również polega na skakaniu, bieganiu i zbieraniu, i na współpracy pomiędzy tytułowymi bohaterami. Jedno z nich może na przykład wypalić dalszą drogę, a drugie zbudować z siebie swoisty most na drugą stronę przepaści.

Ogień i woda – nowe części 

Warto też nadmienić, że gry z serii ogień i woda online cieszą się tak wielką popularnością że zostały już zapowiedziane pozycje o nazwach Ogień i Woda 7, Ogień i Woda 8, Ogień i Woda 9 oraz Ogień i Woda 10. Możemy mieć pewność, że twórcy szykują dla nas nie tylko wspaniałe zagadki, ale równie kolorową i bajeczną grafikę, co w poprzednich odsłonach serii, a do tego także nowych antagonistów.

Jak się gra w gry Ogień i Woda – instrukcja

Ogień i woda to gra dla dwóch osób, ale można w nią także grać w pojedynkę. Seria szybko zyskała na popularności, bo znacznie wyróżnia się od innych gier. W grze kontroluje się obu tytułowych bohaterów, można nimi biegać i skakać, żeby przemieszczać się po planszy, ale także wykorzystywać ich specjalne zdolności.

Ogień i woda online

Ognisty chłopiec porusza się strzałkami, a wodna dziewczyna klawiszami WASD. Im szybciej rozwiąże się wszystkie zagadki w grze, tym lepszy otrzyma się wynik. Celem gry jest zebranie jak największej ilości punktów, które kryją się w zagadkach do rozwiązania i pod różnymi elementami do zebrania.

Polecamy na początek zorientować się w tak zwanej klawiszologii, czyli co się robi czym. Jak już dogłębnie poznamy sterowanie, warto również nauczyć się konkretnych właściwości danego bohatera. Skoro mają ze sobą skutecznie współpracować, to musimy wiedzieć, do czego który z nich jest zdolny i co możemy wykonać przy jego udziale.

Potem warto poświęcić chwilę na praktyczne użycie tychże zdolności, można nawet kilkukrotnie powtórzyć dany poziom, żeby dobrze podszkolić się w tym, co potrafi Ogień, a co Woda, a potem ruszyć na podbój kolejnych świątyń. Możesz grać w nasze gierki z wodą i ogniem za darmo bez reklam na stronie głównej. Gra wspiera tryb pełnoekranowy, czyli fullscreen.

Ogień i Woda Friv

Granie ogniem i wodą można zaliczyć do grania w gry friv, co oznacza, że wszystkie części Wody i Ognia są darmowe i dostępne do grania bez instalacji. Możesz grać ogniem na telefonie, a potem dokończyć grę razem z wodą na laptopie.

Seria gier z ogniem i wodą – podsumowanie

Najważniejsze to trzymać się zdala ognikiem od wody i odwrotnie. Te dwa żywioły nie powinny być ze sobą krzyżowane. Cała gra została stworza właśnie w ten sposób, aby używać na przemian charakterystyki postaci ognia i jego umiejętności, wraz z umiejętnościami wodnej partnerki. Woda ognista nigdy nie powinna się wydarzyć! 🔥💧:)

1️⃣ Jak przejść grę ogień i woda?

W grze najważniejsze jest sterowanie Ogniem i Wodą jednocześnie, ponieważ często do przejścia przeszkody potrzebne są umiejętności obu bohaterów. Omijaj czarną maź i zielony szlam.

Steruj Ogniem strzałkami i Wodą klawiszami WSAD. Możesz zaprosić do gry znajomego, ponieważ jest to gra dla dwóch osób. W trybie jednoosobowym sterujesz postaciami ognia i wody jednocześnie.

2️⃣ Która część serii Ogień i Woda jest najlepsza?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystkie części są równie dobre. Nam jednak najbardziej przypadła do gustu część czwarta, czyli The Fireboy and Watergirl: The Crystal Temple, bo poza radością z samej rozgrywki przyniosła również przepiękne widoki. Włącz więc Ogień i Woda i graj teraz!

3️⃣ Co to znaczy fireboy i watergirl?

To oryginalny angielski tytuł serii gier Ogień i Woda. Fireboy to Ognisty Chłopak, a Watergirl to Wodna Dziewczyna.

Graj za darmo w naszym serwisie w gierki z ogniem i wodną dziewczyną, czasami z reklamami, czasami bez reklam. Przyjemna propozycja do gry dla dzieci w każdym wieku.