Kto nie kojarzy tradycyjnej gry węże? Niegdyś instalowana ona była fabrycznie na urządzeniach mobilnych – pomimo niezwykle prostej grafiki i praktycznie zerowej różnorodności rozgrywki była na tyle wciągająca, że wielokrotnie chętnie wracaliśmy do niej, próbując pobić świeżo ustanowiony najlepszy wynik znajomych.

Kto by pomyślał, jak w ciągu kilkunastu lat zmienią się gry video – w tym także jak zmienią się gry w węże. Jeśli od dawna nie miałeś styczności z tym gatunkiem – najwyższy czas nadrobić zaległości. W naszym serwisie znajdziesz zarówno klasyczne, zręcznościowe gry w węże, jak i propozycje o bardziej skomplikowanych zasadach. Za darmo, także na urządzeniach mobilnych!

Darmowe gry węże

Co czyni gry węże tak atrakcyjnymi dla graczy w różnym wieku? Przede wszystkim – prostota i przystępność rozgrywki. Aby cieszyć się wciągającą przygodą naprawdę nie potrzebujesz dużych umiejętności. Nawet kilkulatek poradzi sobie z mechaniką rozgrywki, dlatego też prezentowane w niniejszej kategorii propozycje stanowią doskonałe gry dla dzieci.

Cel gry jest bardzo prosty – musisz zebrać jak najwięcej znajdujących się na planszy owoców i warzyw, lub pożreć stworzenia mniejsze od ciebie. To zapewni Ci bowiem punkty. Uważaj jednak, by samemu nie stać się ofiarą drapieżników, lub nie zderzyć z przeszkodą – doprowadzi to bowiem do zakończenia rozgrywki.

Prezentowane w niniejszej kategorii najlepsze gry w węże są grami o wiele bardziej złożonymi, niż te dostępne kilkanaście lat temu na urządzenia mobilne. Mimo tego, nadal cechują je proste zasady i przystępność, a także klimat czystej, nieskrępowanej rozrywki. Jesteśmy przekonani, że zapewnią Ci one wiele radości – do Twojej dyspozycji jest wszak masa opcji, dlatego jeśli nawet znudzisz się jedną grą, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem kolejnej, która Ci się spodoba!

Gry węże za darmo online – jak sterować?

Sterowanie w tego typu grach jest naprawdę bardzo proste. Większość gier korzysta z jednego z dwóch schematów sterowania. Albo, tak jak w przypadku gier w kulki potrzebna Ci będzie tylko i wyłącznie myszka komputerowa, albo korzystać będziesz z przycisków klawiatury do poruszania się. W tym wariancie zazwyczaj wystarczą Ci cztery przyciski:

  • W (ruch w górę)
  • S  (ruch w dół)
  • A (ruch w lewo
  • D (ruch w prawo)

Podobnie, jak klasyczne, stare gry w węże, tak i ich nowocześniejsze propozycje cechują się prostymi zasadami sterowania. Zachęcamy więc, abyś skorzystał z naszego katalogu, nawet, jeśli nie grasz zbyt często w gry komputerowe.

Gry węże multiplayer

W darmowe gry snake nie musisz już grać samodzielnie! Dzięki portalowi egierki, możesz zmierzyć się z dwoma,lub nawet kilkoma ludzkimi przeciwnikami jednocześnie. Będzie to prawdziwy test Twoich umiejętności. Czy posiadasz ich na tyle dużo, by wyjść z takiego pojedynku zwycięsko? Sprawdź sam!

Pamiętaj jednak, że ludzcy gracze są z natury o wiele mądrzejsi, niż sztuczna inteligencja. Jeśli masz wygrać tę grę, musisz udowodnić, że ty także jesteś prawdziwym królem węży.

Najlepsze gry w węże w jednym miejscu

Nie musisz już korzystać z różnych stron internetowych, aby odnaleźć swoje ulubione gry w węże! W naszym serwisie masz dostęp do najwyżej ocenianych przez graczy tytułów – rozgrywka na pewno Ci się nie znudzi. Pamiętaj, że platforma egierki dostępna jest także na urządzeniach mobilnych – do gry potrzebował będziesz jedynie odpowiednio stabilnego połączenia internetowego. Jakie zaś pozycje możemy polecić CI na początek Twojej przygody?

  • Adventurous Snakes & Ladders to, jak się zapewnie domyślasz, wariacja na temat kultowej gry planszowej “węże i drabiny”.  To bardzo prosta gra, w której Twoim celem jest po prostu dotarcie do ostatniego pola planszy – choć zwracać uwagę musisz na pola specjalne, które działać będą na Twoją korzyść lub niekorzyść, w zależności od tego, na którym się zatrzymasz. Do wyboru masz trzy mapy. Jeśli czujesz się na siłach – zmierz się z innymi graczami dzięki funkcji multiplayer
  • Snake Challenge to propozycja dla graczy, którzy tęsknią za tradycyjnymi grami w węże. Twoim głównym zadaniem jest więc sprawne poruszanie się po planszy i zbieranie kolejnych punktów. Z czasem, oczywiście, rosnąć będzie Ciało twojego węża.Pamiętaj – zderzenie z przeszkodą oznacza koniec rozgrywki!
  • Slither Birds to zwariowana propozycja inspirowana grami z serii Angry Birds, odpowiednia dla osób preferujących rozgrywkę wieloosobową. Twoim zadaniem będzie zebranie z planszy odpowiedniej ilości punktów, zanim zrobią to przeciwnicy. Pamiętaj, że w tym przypadku – o ile zderzenie z końcem własnego ciała nie zrobi Ci krzywdy, o tyle w przypadku silniejszego węża natychmiast Cię unicestwi.

Oczywiście, to tylko wybrane gry snake, które posiadamy w katalogu. Zachęcamy, byś odkrył go na własną rękę!


🕹 Czego potrzeba, by grać w węże za darmo?

Potrzebujesz komputera, lub urządzenia mobilnego obsługującego HTML5. Aby uniknąć problemów podczas rozgrywki, skorzystaj z szybkiego i stabilnego łącza internetowego.

🕹 O co chodzi w grach w węże?

Twoim zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów, a przez to osiągnięcie jak największych rozmiarów węża. W przypadku gier multiplayer głównym celem jest stworzenie jak największego węża szybciej, niż są to w stanie zrobić rywale.