Darmowe gry logiczne trzy w jednej linii

Masz ochotę na szybką rozgrywkę po męczącym dniu, a przy okazji chcesz nieco poćwiczyć swoje szare komórki? A może po prostu naszedł Cię nastrój na błyskawiczną partię w grę, gdzie nie panują zbyt skomplikowane zasady? Mamy coś dla Ciebie – zajrzyj w nasze gry logiczne i sprawdź nasz dział o nazwie trzy w jednej linii.

Tam właśnie znajdziesz darmowe gry logiczne trzy w jednej linii, czyli takie, gdzie trzeba ułożyć trzy lub więcej takich samych elementów w linii prostej po to aby skasować je z planszy. Mamy na przykład bejeweled i inne tego rodzaju hity!

Różna sceneria gier 3 w linii

Warto wspomnieć, że chociaż gry trzy w jednym rzędzie opierają się głównie na jednej zasadzie, to ich sceneria może być różna, a dodatkowe rządzące daną pozycją regulacje całkowicie odmieniają rozgrywkę.

Dzięki temu gry match 3, czyli dopasuj trzy elementy w jednej linii nie nudzą się praktycznie nigdy. Poza tym sama liczba przedmiotów, które należy ze sobą połączyć, może być różna, mogą na przykład wynosić 5 w rzędzie, albo jeszcze inaczej.

Nawet sam hit Bejeweled może być osadzony w różnych klimatach, zależnie, na którą wersję tej właśnie pozycji trafimy.

Gry z serii 3w1 linii mogą przenieść nas w kosmos, do starożytnego Egiptu, albo mogą też ukazać nam coś w rodzaju ogona węża, z którego musimy wyeliminować jak najwięcej kryształków.

Match 3 w jednej linii

W zasadzie gry trzy w jednej linii mogą dziać się praktycznie wszędzie, gdziekolwiek przeniesie nas pomysł twórcy gry. Poza tym nie muszą być one osadzone na kwadracie, czy tylko na przesuwaniu konkretnych elementów.

W serii pozycji trzy w jednym rzędzie możemy strzelać kulkami do pozostałych kulek, zamiast łączyć je ze sobą w inny sposób. Do tego naszym polem działania może być nie tylko figura geometryczna, czy monitor naszego komputera, ale również i chociażby wirtualny statek piracki, czy nawet wnętrze ziemi.

Najpopularniejsze gry trzy w jednym rzędzie

A jakie są najpopularniejsze gry logiczne trzy w jednej linii? Warto tutaj wspomnieć na przykład Skarby mistycznego morza (czyli po angielsku treasure of the mystic sea), czy też Skydom, oraz Burza klejnotów.

W przypadku Skydom warto wiedzieć, że nie musimy grać jedynie z komputerowym przeciwnikiem. Możemy mianowicie zmierzyć się z naszym kolegą czy koleżanką, ewentualnie pobić rekord ustanowiony przez żywego gracza.

Jest to gierka, gdzie naszym zadaniem jest połączenie trzech lub więcej takich samych elementów w skupisko trzech poprzez poprzesuwanie tychże.

Zaś Burza klejnotów przynosi nam podobną zasadę, czyli dopasowanie 3 lub więcej elementów, jednakże tutaj goni nas wściekle czas.

Kompleksowy opis gry – Skarby Mistycznego morza

Opowiemy Wam teraz o jednym z największych przebojów z kategorii gry w jednej linii, a mianowicie o pozycji pod tytułem Skarby mistycznego morza. Jeżeli wolicie bardziej zagraniczne tytuły, to po angielsku nazwa gry brzmi treasure of the mystic sea. Co takiego genialnego jest w tym tytule?

Oczywiście poprzez bazowanie na zasadzie trzy w jednej linii skarby mistycznego morza należą do kategorii gier logicznych 3 w jednej lini, jednakże posiadają one jeszcze kilka dodatkowych cech różniących tą pozycję od innych gier tego typu.

Zasady 3 w linii: skarby

Mianowicie zawiera w sobie wyzwanie przygodowe. Staramy się połączyć ze sobą trzy lub więcej takich samych płytek poprzez przesuwanie ich za pomocą naszej myszki. Właściwe ich ustawienie i likwidacja pomoże nam dostać się do ukrytych bonusów, a te ułatwią nam dalszą rozgrywkę.

Celem gracza jest odkrycie całej mapy i znalezienie ukrytych, tytułowych skarbów morza mistycznego.

Warto jednak zaznaczyć, że poziomy nie są monotonne, w każdym z nich możemy liczyć na inne rozwiązanie, na inne rozszerzenie znanej zasady 3 w 1 rzędzie. Na przykład już w drugim levelu musimy tak kasować elementy z planszy, aby spadły na dół w odpowiedniej kolejności.

Cel gry 3 w jednej linii

Na przykład jeżeli na dole planszy mamy bombę, to skasować ją można jedynie poprzez ułożenie trzech lub więcej bomb w jednej linii, które niejako spadną na tą najniższą.

Dopiero eliminacja wszystkich elementów z dołu monitora pozwoli nam na przejście do kolejnego poziomu rozgrywki. Skarby Morza to klasyczny przykład darmowej gry z kategorii trzy w jednej linii.

Jeżeli uda nam się ułożyć tak zwane combo, czyli na przykład zlikwidować kilka razy zestaw elementów złożonych z pięciu części, to wtedy ładuje nam się tak zwany pasek bonusowy, pozwalający na odpalanie danego bonusa właśnie.

Takie ułatwienie pozwoli nam na przykład skasować wszystkie haki z danego poziomu – oczywiście jedynie te widoczne na ekranie – czy przemieszać układ elementów na planszy.

Zasad zdobycia bonusa, jak samych bonusów jest całe mnóstwo, do każdego z nich jest konkretna podpowiedź, wystarczy najechać myszką na obrazek dopalacza i przeczytać sobie, “z czym go się je”.

Trzy w jednym rzędzie z poziomami

Po przejściu danego poziomu naszym oczom ukazuje się mapa, na której możemy wybrać dalszą drogę naszego statku poszukiwaczy skarbu. Oczywiście każdy z poziomów jest na czas i musimy wyrobić się właśnie w tym czasie, aby poprawnie ukończyć dany level. Część bonusów jest w stanie wydłużyć nam ten czas, czyniąc grę nieco łatwiejszą.

Ciekawe gry podobne do gier 3 w jednej linii

Dla osób, które świetnie czują się w tej kategorii gier polecamy również gry typu klocki, znane też jaki zaskakujące figury. Najczęściej wybierają przez graczy pozycją z tej kategorii jest gra online Gorillaz Tiles. W tej grze także liczy się spostrzegawczość i strategiczne podejście. Może być to fajna odskocznia od ulubionej gry trzy w jednej linii.

Kolejną pozycją, którą możemy śmiało polecić, jest gra Motyl Kyodai. Jest to gra należąca do kategorii Mahjong. Może być to świetna rozrywka dla osób lubiących gry na spostrzegawczość.

Trzy w jednej linii gry za darmo

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną i muzyczną, to ani jednej, ani drugiej nie mamy nic do zarzucenia. Jedyną wadą “miodności” gry jest fakt, że kiedy zacznie się rozgrywkę, to trudno ją skończyć. Chce się wciąż zobaczyć, jakież to nowe niespodzianki przygotowali dla nas jej twórcy skarbów mistycznego morza. Sprawdź już teraz i zagraj w jedną z najpopularniejszych gier logicznych trzy w jednej linii, oczywiście za darmo.


Jak grać w darmowe gry logiczne trzy w jednej linii?

Akurat na to pytanie odpowiedź będzie bardzo prosta. Po prostu musimy starać się dopasować trzy lub więcej elementów w jedną linię poprzez przesuwanie ich, albo wystrzeliwanie na przykład kulek ta, aby utworzyły wymagany łańcuch. Warto nie robić tego na oślep, a planować każdy ruch z właściwym wyprzedzeniem.

Jakie są najlepsze gry bejeweled

W sumie wszystkie zamieszczone na serwisie Egierki.pl gry trzy w rzędzie są super, ale naszą ulubioną grą jest zdecydowanie trzy w jednej linii skarby mistycznego morza.

Jaki są odmiany gier 3 w jednej linii

Odmian jest tyle, ile jest gier trzy w jednej, bo każda z nich ma swoją własną scenerię i swoje własne zasady.

Gry 3 w jednej linii są bardzo popularne i praktycznie każda firma tworząca gry online, a już w szczególności gry logiczne online ma na swoim koncie przynajmniej jedną taką pozycję.

Są na przykład gry trzy w jednej linii z trofeami, gdzie otrzymujemy puchar, lub inną nagrodę za ukończenie każdego poziomu, darmowe gry trzy w jednej linii mogą również oznaczać pozycje, gdzie mamy ułożyć trzy w jednej linii diamenty, oraz wiele innych rodzajów, typów i gatunków.