Czujesz energię krążącą w żyłach? Masz ochotę podbić świat? Jesteś gotowy na ciężkie zmagania z każdym przeciwnikiem?

To świetnie! Wejdź do szerokiej, przepastnej krainy zwanej gry akcji online, wkrocz do jednej z jej części zwanej strzelanki gry czekają na Ciebie! Odkryj najlepsze gry strzelanki online, całkowicie za darmo i bez konieczności instalacji czegokolwiek.

Udowodnij swoją moc i swój spryt, pokaż, że nie jest Ci straszny żaden przeciwnik. Słuchawki na uszy, headset w pobliżu, klawiatury i myszki chwyć! I do boju!

Gry strzelanki multiplayer

Świetnie się gra przeciwko komputerowi, prawda? Ale sprzęt w pewnym momencie staje się przewidywalny, a jego poczynania dosyć łatwe do przejrzenia. Poza tym nie popełnia błędów – chyba, że ma je zaprogramowane. Jest jednak ktoś, kto może zastąpić mechanicznego przeciwnika i przy okazji złoić Ci wirtualnie tyłek, jeżeli nie będziesz zbyt uważny.

To żywy człowiek, w rzeczywistości kumpel, brat, siostra, czy inna bliska osoba, a w grze, jako rywal, ogromne zagrożenie i…dostarczyciel świetnej zabawy. Bo przecież nie ma to jak gry na 2 osoby strzelanki. Masz kłopot z wyborem? Zobacz kilka propozycji z działu  i wybierz coś dla siebie. 

Snajperka w trzecim wymiarze – Sniper 3D Target Shooting

W tej pozycji do Twojej dyspozycji zostaje oddana bazooka. Jesteś tym tak podekscytowany, że trzęsie Ci się ręka, poza tym sprzęt sam w sobie jest ciężki. Do zestrzelenia masz arbuza – potem jest ich więcej – butelki, oraz inne przedmioty stojące od Ciebie w pewnej odległości.

Oczywiście wraz z numerkiem poziomu wzrasta również trudność, na przykład stół jest położony dalej od nas, czy mamy więcej przedmiotów do eksterminacji. Wszystko okraszone całkiem przyjemną dla oka grafiką przypominającą nieco trzeci wymiar, czyli odmiana gry strzelanki 3d.

Shot trigger

Nie lubimy tej gry. Oj, bardzo nie lubimy. Zanim powstał jej opis, włączyliśmy ją “jedynie na chwilkę”. Okazało się, że gdzieś zniknęła nam ponad godzina, bo zaczęliśmy cierpieć na syndrom “jeszcze jednego poziomu”.

Sama pozycja jest wyjątkowo prosta w założeniu, bo mimo, iż należy do kategorii gry strzelanki, to nie musimy tutaj sterować naszą postacią. Koleś biega sobie sam, wykonuje przewroty i w ogóle. Ale nic dziwnego, skoro to jakiś super tajny agent (zobaczcie sami, wygląda jak jeden z facetów w czerni).

Pomóc mu musimy jedynie w celowaniu. I taka jest właśnie rola gracza – czekamy na odpowiedni moment i strzelamy do przeciwników, a za przejście kolejnego poziomu dostajemy kasę, za którą możemy kupić sobie nowy pistolet.

Brzmi prosto, ale wcale takie nie jest, bo celownik porusza się momentami dosyć szybko, przeciwnicy stoją w różnych ciekawych miejscach, poza tym sami mają ochotę nas ukatrupić. W późniejszych poziomach nie zestrzelcie czasem przy okazji niewinnych ofiar! 

Strzelaj w kijaszki! – Stickman Killer Top Gun Shots

A dokładniej mówiąc, w popularnych Stickmanów, gra bowiem należy nie tylko do kategorii gry w strzelanki, ale również i do podkategorii zwanej gry strzelanki stickman. Na samym początku wita nas bardzo energetyczna muzyka, a naszymi celami są tutaj postacie złożone jedynie z patyczków, ale oczywiście przypominające człowieka.

Coś jakbyśmy celowali do makiet, tyle, że ruchomych, bo wyskakują z różnego rodzaju pudeł, skrzyń i zakamarków. Mają nas na oku…to znaczy mają nas na celowniku i jeżeli nie zareagujemy zbyt szybko, to my staniemy się ofiarą. Pilnujmy się jednak, aby przez przypadek nie trafić w postać z chusteczką, którą macha do nas wzruszająco, prosząc nas o darowanie jej życia. 

Zamknij się i strzelaj! – Shootup.io

Bo jak gadasz, to się rozpraszasz, a w tej pozycji zewsząd biegną na Ciebie wrogowie! Jest ich cała masa, wszyscy oczywiście są uzbrojeni i chcą Cię zastrzelić.

Zombie, żołnierze, jacyś nawiedzeni kolesie, a niektórzy nawet podjeżdżają pod Ciebie samochodami, żeby szybciej Cię załatwić. Każdy z nich ma swoją energię, dzięki czemu łatwo możesz się zorientować, za którego najlepiej się zabrać i kiedy.

Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury, strzelasz myszką – chyba, że używasz telefonu, to wtedy klawiszologia będzie nieco inna. Ta gra to naprawdę szybkie i świetne wyzwanie, dokładnie takie, jakie powinny być darmowe gry strzelanki! Jeśli chodzi o gry io strzelanki wychodzą im chyba najlepiej!

Zombiaki się wściekły!

Pamiętacie hit o nazwie Angry Birds? My też! Ale i wielbiciele zombiaków znajdą coś dla siebie w kategorii gry za darmo strzelanki. Mianowicie te wiecznie głodne stworzenia – zobaczcie, jak szczerzą zęby – mają wyraźną ochotę nas ugryźć.

Chyba jednak są nieco otumanione, gdyż zamiast ruszać na nas z wyciągniętymi rękami, jak to zombiaki mają w zwyczaju, one sobie spokojnie stoją na różnych platformach i ryczą. My zaś ustawiamy naszą procę na przeciwko nich, ładujemy do niej czaszkę i ognia!

Rzecz jasna aby nie było zbyt łatwo, liczba czaszek jest zdecydowanie ograniczona, a my musimy tak wycelować każdy nabój, aby zniszczył odpowiednią platformę, celem jest bowiem ukatrupienie wszystkich zombiaków na planszy. Pomagać nam będzie na przykład dynamit, umieszczony pod niektórymi z nich. 

Kijek w kijek! – Stickman Shooter 2

Znowu jesteśmy Patyczakiem, a to znak, że pozycja należy do kategorii strzelanek ze Stickmanami, czyli poddziału strzelanki gry za darmo. Tym razem gra ta przypomina nieco pozycję z serii gry tower defense, gdyż  stoimy sobie w jednym miejscu i “naparzamy” w nadchodzących na nas wrogów tym, co nam arsenał przyniesie, czyli normalnymi nabojami, albo bronią specjalną, która jednak musi się naładować przed użyciem.

Całkiem niezła muzyczka, grafika, a do tego pokrzykiwania w momencie, gdy broń się naładuje czynią tą grę dobrą propozycją z działu gry akcji strzelanki.

Gry strzelanki 3d 

Gry strzelanki 3d to takie fajne gry strzelanki, w których zarówno otoczenie, jak i nasza broń, oraz przeciwnicy są wykonani w tak zwanym trzecim wymiarze, a wszystko po to, aby wydawali się nam bardziej rzeczywiści, bardziej prawdziwi.

Dobrym przykładem gry strzelanki na pc oraz telefon komórkowy jest chociażby Sniper 3D Target Shooting, gdzie wszystkie kamyczki, nasza bazooka i oczywiście przedmioty, do których strzelamy, otrzymali dodatkowy, właśnie trzeci wymiar. W serwisie Egierki.pl znajdziecie wiele takich pozycji, gdyż gry 3d strzelanki dają dodatkowy bonus do rozgrywki i do miodności w postaci trzeciego wymiar właśnie.

Pamiętajcie też, że wszystkie przedstawione tutaj gry strzelanki na pc za darmo są dostępne dla każdego i to bez żadnych opłat! 

Gry strzelanki gdzie się chodzi 

Gry online strzelanki dzieli się na kilka działów, a jeden z podziałów to ten na strzelanki gry online, gdzie się chodzi swoją postacią, oraz na takie gry na pc strzelanki, gdzie nasza postać stoi w miejscu, a wrogowie po prostu na nią nadciągają. Przykładem tych pierwszych może być taka pozycja, jak chociażby Shot Trigger, z tym, że tutaj bardziej się biega, aniżeli chodzi. Ale nie czepiajmy się szczegółów – po prostu zagrajmy, a nie będziemy mogli się oderwać. 

Gry strzelanki stickman 

W dobrze wykonanej grze ważna jest jej grywalność, a grafika schodzi na drugi plan. Właśnie dlatego tak bardzo popularne są gry z serii gry strzelanki stickman, gdzie nie zważa się na wygląd głównego bohatera, a na radość, jaka płynie dla nas z rozgrywki.

Spróbujmy na przykład sesji w Stickman Killer Top Gun Shots, albo Stickman Shooter 2, a od razu zrozumiecie, o co nam chodzi. Tam akcja  dzieje się tak szybko i przyjemność z gry jest tak duża, że nie zauważamy, jak wygląda nasza postać (dobra, w tej pierwszej pozycji wcale jej nie widać, ale wiecie, w czym rzecz, prawda?). 

Gry strzelanki snajper 

Gry pc strzelanki mają dla Was jeszcze jeden dział. Są to gry strzelanki snajper, gdzie przykładamy nasza broń do oka – zazwyczaj jest to bazooka, bo ona najlepiej nadaje się do tego celu, ale oczywiście może to być też i inna broń z celownikiem – i próbujemy trafić w poruszającego się – lub nie – wroga.

Jeżeli macie ochotę na tego typu rozgrywkę, to zapraszamy na przykład do partyjki w Sniper 3D Target Shooting. Co prawda tam strzela się do arbuzów i innych takich, a te zazwyczaj nie odpowiadają nam ogniem, ale z drugiej strony tak fajnie się rozpryskują, że aż chce się w nie celować.


Jakie są fajne gry strzelanki online?

Jesteście ciekawi, jakie są najlepsze gry strzelanki? W sumie każda jest fajna, bo pozwala wydostać nasza energię, rozerwać się – czasem trochę zbyt dosłownie, jeżeli nasza gra należy do działu gry strzelanki gdzie się chodzi, a nasza postać stanie akurat na minie, czy czymś takim – ale nam przypadku do gustu chociażby takie pozycje, jak Shot Trigger, czy też Wściekłe zombie, którą znaleźć możecie pod tagiem gry strzelanki zombie oraz oczywiście gry strzelanki darmowe. Ta pierwsza zaś to tagi gry do pobrania za darmo strzelanki i gry strzelanki na pc online.


Jakie znacie gry strzelanki multiplayer?

Gry multiplayer strzelanki to fajna sprawa, bo naprzeciwko nas staje bardzo nieprzewidywalny osobnik, czyli po prostu drugi człowiek.

Jeżeli chodzi o ciekawe gry online multiplayer strzelanki, to szczerze polecamy…w sumie każdą z naszego działu darmowe gry strzelanki dla dorosłych, bo przecież każdy z przeciwników może przechodzić po jednym poziomie, czyniąc z pozycji dla jednego gracza coś z działu gry multiplayer strzelanki za darmo!

To jest właśnie jedna z wielu zalet, jakie mają dla nas gry strzelanki gry te bowiem łatwo mogą zamienić się również w gry multiplayer online strzelanki, czyli po prostu w popularne gry na 2 strzelanki!

Strzelanki, czy szczelanki?

Poprawna wersja to oczywiście strzelanki, albo – jeżeli chcemy wyrazić się pełną wersją tego właśnie określenia – gry strzelanki.

A już najlepiej, jeżeli są to gry strzelanki za darmo! Ale tak naprawdę kto by się przejmował poprawną wymową, jeżeli odpalamy właśnie jakąś fajną grę! A jakie są fajne gry strzelanki multiplayer i single player?

Zobaczcie sami, wystarczy tylko zajrzeć do działu gry strzelanki multiplayer oraz gry darmowe strzelanki!