Pasjans Pająk to prawdziwie klasyczna gra karciana, znana jako król wszystkich gier typu pasjans. Powszechnie znana jest jako najpopularniejsza gra karciana w Internecie.

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w Pasjansa Pająka, na początku może się to wydawać nieco trudne. Dlatego w naszej kolekcji gier znajdziesz gry z każdego poziomu trudności. Im więcej grasz, tym jesteś w stanie nabrać większego doświadczenia w układania pasjansów typu pająk.

Każda z naszych gier ma sekcję z instrukcjami i strategiami, aby pomóc Ci jak najszybciej ukończyć grę. Gdy zaczniesz grać w nasze darmowe gry Pasjans Pająk, trudno będzie przestać. Nauczysz się doceniać dobre karty i strategicznie omijać te trudniejsze. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się nasze gry!

Pasjans pająk historia

Ta część opowiada o historii pasjansa, a także o tym, skąd pochodzi i na czym został oparty Pasjans Pająk. Historia Pasjansa sięga XVIII wieku. Wtedy gra była znana w kilku krajach pod różnymi nazwami. Brytyjczycy czule nazywali to „Grą na cierpliwość”. We Francji był znany wśród ludzi jako „Sukces”, podczas gdy Duńczycy, Norwegowie i Portugalczycy woleli „Kabal”.

Długa historia pasjansa sięga czasów, gdy wynik gry wiązał się z wróżbami. W kulturach germańskich i skandynawskich istniała długa tradycja wykorzystywania pasjansa lub „cierpliwości” jako podstawy do przewidywania przyszłości. Ludzie wierzyli, że wiara będzie się zmieniać od czasu do czasu, więc czasami lepiej byłoby odłożyć ważne decyzje na później. Jeśli gra w karty została przegrana kilka razy z rzędu, uważano to za ostrzeżenie ze strony Fortuny, bogini fortuny. Jeśli jednak ktoś wygrał w pierwszej turze, mógł spodziewać się dużo szczęścia.

Według ciekawych badań w pasjansa po raz pierwszy grali francuscy więźniowie przetrzymywani w królewskich więzieniach we Francji. Mówi się jednak również, że gra została wymyślona przez pewnego arystokratę podczas pobytu w więzieniu we Francji. Świadczy o tym fakt, że wiele terminów używanych w Pasjansie Pająku pochodzi z języka francuskiego, a także wiele książek, które napisano w tamtym czasie na temat tej gry.

Pasjans Pająk (po angielsku “Spider Solitaire”) był znany jako konkurencyjna gra karciana, która wymagała cierpliwości, dobrych umiejętności rozwiązywania problemów i inteligencji. Była to gra w karty, w której gracze na zmianę używali różnych talii kart. Najwcześniejsze znane nagranie pasjansa pojawiło się w niemieckich książkach w 1783 roku, gdzie opisano go jako grę, w której ludzie mogą grać samodzielnie i doskonalić własne umiejętności logicznego myślenia.

Każdy gracz ma swoje osobiste powody do grania w tę grę. Napoleon Bonaparte podobno grał w tę grę podczas wygnania na Świętej Helenie. Zaczął grać w tę grę, aby poprawić swoją czujność umysłową. Nawet dzisiaj wiele gier karcianych i pasjansów zostało nazwanych jego imieniem lub wyspą, na której przebywał na wygnaniu.

Gra szybko stała się popularna we Francji i Anglii. Mówi się, że angielski książę Albert był niesamowicie uzdolniony w pasjansie. Był ponadto świadkiem narodzin „Księgi zasad”, która ukazała się pod koniec XIX wieku.

Dopiero pod koniec XX wieku zaczął się pojawiać pasjans, jaki znamy dzisiaj. Istnieje kilka serii książek opisujących różne warianty gier w pasjansa. Książka zatytułowana „Illustrated games of Patience” została wydana w 1870 roku przez Lady Adelaide Cadogan. Później „Cierpliwość” pani E.D. Cheney, „Dick’s game of Patience” Dicka i Fitzgerald oraz „Amusement of invalid” Anne B. Henshaw, gdzie zostały opublikowane.

W latach 80. gra wciąż zyskiwała na popularności wśród miłośników wirtualnej wersji Pasjansa Pająka. Tasowanie i rozdawanie kart z każdym nowym układem nie było już konieczne, co czyniło grę przyjemniejszą i łatwiejszą do grania. Co więcej, za naciśnięciem jednego przycisku myszki można było rozpocząć nową grę, a to oczywiście tylko uczyniło wersję pasjansa na PC jeszcze bardziej uzależniającą.

Pasjans pająk spider

Pierwsze komercyjne wydanie Solitaire dla pojawiło się w 1987 roku i zostało stworzone przez Brada Freggera dla komputera Spectrum Holobyte. Gra wyszła także na komputery PC i Macintosh. Oferował osiem różnych wersji pasjansa, w tym Pasjans Pająk, oraz oferował społeczności graczy 16-kolorową grafikę EGA z niezawodnym sterowaniem myszą komputerową. W 1995 roku Windows opracował nową, uproszczoną wersję gry znaną jako FreeCell. W bardzo krótkim czasie gra zyskała ogromną popularność wśród graczy w każdym wieku. Wreszcie, Spider Solitaire został preinstalowany z Microsoft XP, co wywarło ogromny wpływ w porównaniu do swoich poprzedników.

Obecnie napisano wiele książek na temat tysięcy różnych odmian pasjansów, z których każda ma swoje małe odmiany i charakterystyczne cechy. Istnieje wiele różnych rodzajów pasjansów, takich jak Pasjans Piramida, Skorpion, Klondike, Concentrate FreeCell i oczywiście Pasjans Pająk. FreeCell, Klondike i Spider Solitaire są preinstalowane w każdej nowej wersji Microsoft Windows. Wszystkim zagorzałym graczom w karty, którzy mogą wykazać się wystarczającą cierpliwością, gorąco polecamy pasjansa!

Gry pasjans pająk

Chociaż Pasjans Pająk nie istnieje tak długo, jak inne odmiany, nadal ma pewną historię. Gra otrzymała swoją nazwę, ponieważ pająk ma osiem nóg i jest 8 stosów odrzuconych, które należy wypełnić. Prawdą jest również, że gra jest oparta na podobnej grze Solitaire o nazwie Skorpion. Ta gra powstała w 1949 roku i stała się popularną odmianą pasjansa.

Nowe odmiany pasjansów pająków

Po wprowadzeniu gry gracze musieli ułożyć co najmniej 8 stosów po 13 kart. Okazało się to trochę zbyt trudne i przez lata dodawano nowe wersje, aby poprawić grywalność gry. Dodano nowe odmiany z 1 i 2 kolorami, co uprościło grę i zwiększyło szanse na wygraną gracza.

Zasady gry w pasjans pająk

W pasjansie pająku istnieje kilka podstawowych zasad, którymi są:

• Głównym celem gry Pasjans Pająk jest oczyszczenie planszy ze wszystkich kart.

• Jeśli masz sekwencję (od króla do asa), możesz usunąć ją ze stołu.

• W sumie należy rozdać 54 karty, które następnie należy podzielić na 10 stosów.

• Przygotowując grę, karty kładzie się na stole zakryte, z wyjątkiem dwóch górnych kart z każdego stosu.

• Stosy należy układać w kolejności malejącej od króla do asa. Kolory karty nie są ważne, ale stosy i kolory muszą pasować do siebie podczas usuwania sekwencji z planszy.

• Sekwencja kart tego samego koloru i koloru może zostać przeniesiona na inny stos.

Pasjans Pająk wersja na PC

Pasjans Pająk “Spider Solitaire” w wersji na Windows był pierwszą wersją. Gra zyskała popularność dzięki systemowi Microsoft Windows 98 plus. Był również preinstalowany z Microsoft ME, co znacznie zwiększyło popularność pasjansa wśród użytkowników komputerów PC. W rezultacie liczba graczy dramatycznie wzrosła. Wersja dla systemu Windows została dostarczona z edycjami i odmianami kolorów 1, 2 i 4.

Stary Pasjans Pająk Windows 98 jest nadal znany jako najlepszy, jaki kiedykolwiek powstał. Niektóre wersje tego pasjansa mogą być dość trudne i wymagać skomplikowanych umiejętności rozwiązywania problemów. Dlatego większość graczy wpada w lekkie uzależnienie od gry. Wiele osób spędza miły wieczór grając w pasjansa.

Dzięki naszej stronie internetowej z gierkami online, teraz gracze mogą znacznie łatwiej cieszyć się tą zabawną grą online. Na stronie dostępnych jest wiele różnych odmian pasjansów, więc wybierz wersję, która naprawdę Ci się podoba!

Pasjans pająk – jak grać?

Jedną z najczęściej granych gier w pasjansa w Internecie jest właśnie już wcześniej wspomniany Pasjans Pająk – dzięki Microsoftowi, który uczynił go bardzo popularnym, włączając go do systemu Windows. Zasady są nieco skomplikowane i wiele osób chciałoby wiedzieć, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną. Poniżej znajdziesz najbardziej popularne strategię gry dla Pasjansa Pająka.

Istnieją setki wersji pasjansa: Pasjans Pająk (najpopularniejszy), Crescent Solitaire, TriPeaks Solitaire, Klondike Solitaire, FreeCell, Pyramid Solitaire i wiele innych. Nasza strona internetowa oferuje wszystkie z nich – wystarczy przejść do naszej sekcji z wszystkimi pasjansami.

Celem gry jest umieszczanie kart na stole w kolejności rosnącej w tym samym kolorze. Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Szczególnie w wersji Four Suit Pająk ukończenie gry może wydawać się niemożliwe. Istnieje kilka strategii, które zwiększą Twoje szanse na wygraną.

Ale zanim przejdziemy dalej, krótka uwaga na początku. Wiele z naszych pasjansów typu pająk ma przycisk cofania i możesz używać tej funkcji lub nie. Niektórzy gracze wolą jednak zagrać w grę, która nie ma tego przycisku, ponieważ czują, że to jak oszukiwanie. Ten artykuł może nadal być przydatny dla tych osób, ale nie wszystkie wskazówki będą dla nich przydatne.

Puste kolumny zwiększają szanse na wygraną w pasjansie. Jak więc wygrać w Pasjansowym Pająku? Łatwo! Puste kolumny odgrywają kluczową rolę. Dlatego twoim pierwszym celem w tej grze w karty jest zdobycie pustej kolumny. Następnie spróbuj opróżnić kolejny. Gdy opróżnisz dwie kolumny, twoje szanse na wygraną będą znacznie większe. Ale jeśli to możliwe, powinieneś spróbować zdobyć trzecie puste pole na karty.

Gdy opróżnisz trzy lub cztery kolumny, twoje szanse znacznie wzrosną, chyba że otrzymasz bardzo trudne karty. Jak zdobyć pierwszą pustą kolumnę? Pierwszy krok w grze zależy od najwyższej karty, którą otrzymałeś. Jeśli masz wybór, zagraj tylko karty po prawej stronie, ponieważ każdy z sześciu skrajnych stosów po prawej ma jedną kartę mniej.

Następnie zagraj karty w kolejności ważności:

 • Jeśli możesz pozbyć się jednego stosu szybciej niż inne, zagraj tę kartę (chyba że jest to niemożliwe). Jeśli masz dwie lub więcej takich samych kart i możesz pozbyć się jednej w kolejności, zagraj tę kartę.
 • Utrzymuj tę strategię, dopóki nie uda ci się opróżnić kolumny lub skończą się opcje.
 • Gdy tylko pierwsza kolumna będzie pusta, twój cel nieznacznie się zmieni. Masz teraz trzy ważne cele: uporządkowanie, przeorganizowanie i ujawnienie nowych kart. Ważne jest, aby kolumny były puste. Dzieje się tak, ponieważ puste kolumny otwierają wiele możliwości zakończenia gry. Jeśli więc zdecydujesz się umieścić na nich karty, zrób to tylko tymczasowo.

Sprzątanie kart ze stosu w pasjansie typu pająk

W Spider Solitaire pierwszym celem fazy drugiej jest “czyszczenie kart” – termin używany w odniesieniu do zmiany układu kolumn, a zatem wszystkie karty będą ostatecznie składać się z sekwencji jednego koloru.

Na przykład masz 2 stosy kart. Pierwsza składa się z:

 • Pięć karo
 • Cztery kier

Drugi składa się z:

 • Pięć trefl
 • Cztery karo

Możemy tymczasowo wykorzystać puste stosy, aby zmienić kolejność kolumn, abyśmy mogli je zmienić na:

 • Pięć karo
 • Cztery karo

i dalej:

 • Pięć trefl
 • Cztery kier

Ważne jest to, że po wyczyszczeniu pusta kolumna jest była wolna. Jest to ważne, ponieważ chcemy zachować jak najwięcej dostępnych kolumn.

Zmiana aranżacji kart

Gdy opróżnisz sekwencje kart, naszym następnym celem jest zmiana kolejności kolumn. Możesz to zrobić, przenosząc dowolne sekwencje, aby utworzyć dłuższe wiersze kart. Jeśli to odsłoni nowe karty, zawsze powinieneś je przenosić.

Odsłanianie kart

Na koniec powinieneś spróbować znaleźć nowe karty (odsłonić je), starając się zachować puste kolumny. Zrobimy to za pomocą przycisku cofania.

• Przenieś kartę do gry lub sekwencję do pustej kolumny, aby odsłonić nową kartę.

• Czy nowa karta pozwala cofnąć pierwotną sekwencję? Więc zrób to!

Czy nowa karta nie pozwala na cofnięcie się? Następnie spróbuj przenieść inną kartę lub sekwencję. Jeśli nie jest możliwe odsłonięcie nowych kart bez pozostawienia pustych kolumn, musisz spróbować rozdać karty z magazynu.

Tworzenie pustych kolumn to najważniejsza rzecz, którą musisz zrobić, i nie zapomnij o pozostawieniu ich pustych. Czy ta strategia gwarantuje Ci zwycięstwo w grze? Odpowiedź brzmi nie. Czy istnieje lepsza strategia? Tak jest! Jeśli częściej grasz w pasjansa pająka, zaczniesz opracowywać własną strategię. Mamy nadzieję, że powyższe strategie dadzą ci kilka wskazówek, jak wygrać więcej gier w pasjansa.

Jeśli lubisz inne odmiany pasjansa zajrzyj koniecznie do naszego działu z pasjansami, gdzei znajdziesz inne odmiany pasjansa tj.