Kulki. Gra w kulki to gra zręcznościowa z połączeniem gry logicznej, gdyż musisz dopasować do siebie właściwe elementy. Masz ochotę pograć w coś odprężającego, ale równocześnie pełnego akcji?

Czekasz na coś, co nie będzie wymagało patrzenia – często dosłownego – pod nogi i uważania na każdy krok, bo może czaić się na Ciebie mina, albo lecieć jakiś zabłąkany kulkowy pocisk. Równocześnie jednak nie masz ochoty na gry logiczne, czy inne spokojniejsze pozycje? Wypróbuj nasze gry kulki, idealnie trafiające w Twój nastrój! Czy podejmiesz kulkowe wyzwanie?

Kulki logiczne

Gry bubble mają zazwyczaj podobne zasady, chodzi mianowicie w nich o to, aby wystrzelić po jednej z kuleczek z naszej broni i trafić nią tak, aby połączyła się z pozostałymi i utworzyła ciąg trzech lub więcej bil takiego samego koloru.

Gra w kulki

Bubble shooter jako gatunek gier powstał w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku i stał się tak bardzo popularny, że mimo prostych zasad powstało mnóstwo odmian, różniących się nie tylko grafiką i zasadami, ale również i nawet samym kształtem kulek – nadal są one okrągłe, ale mogą przybierać chociażby wygląd twarzy. Dokładano na przykład bomby pomagające nam skasować z planszy cały zestaw kul tego samego koloru i inne tego typu usprawnienia.

Rodzaje gier w kulki

Jakie są rodzaje gry w kulki? Na które warto zwrócić większą uwagę? Spójrzmy na najciekawsze z nich.

Kulki tradycyjne

Kulki gra tradycyjna to najprostsza odmiana gry kulki. Chodzi w niej o to, aby ułożyć kulki w rzędzie, poziomo, lub pionowo. Kiedy ich liczba wyniesie łącznie pięć lub więcej, oraz będą one tego samego koloru, wszystkie wspomniane bile znikną z poziomu, a cała reszta opadnie na te, co pozostały, tworząc kolejne łańcuchy.

Oczywiście co rusz dokładane są nowe kule, tak, aby gracz nie zaznał spokoju aż do końca poziomu. Ale cóż to za przyjemna “tortura”, prawda?

Strzelasz i prysk…

Pryskające bańki to gra kulki, która zajmie Cię na długo. Oddajemy Ci do ręki broń palną, a raczej małe działko, z którego strzelasz…a jakże, kulkami.

kulki

Gry online kulki nie mogą się jednak nigdy znudzić, dlatego tutaj dodane różnorakiego rodzaju bonusy i “przeszkadzajki”, z czego te pierwsze mogą być na przykład dynamitem pozbywającym się wszystkich kulek w jednym rzędzie, za to te drugie przykładowo kamieniem, który co prawda jest okrągły, ale blokuje nam dostęp do położonych za nim bil. Ot taka kula z kamiennym sercem.

Bubble Shooter Zuma

Bubble Machine to kolejna darmowa gra w kulki warta omówienia. Ona również należy do kategorii darmowe gry kulki tradycyjne i jak większość wymaga od nas, abyśmy zlikwidowali łańcuchy bil tego samego koloru.

Żeby jednak nie było tak nudno i monotonnie, tutaj kulki gra układa w łańcuch. Przesuwają się one na dół planszy, a my mamy tak wcelować nasze “pociski”, aby trafiły dokładnie w ten sam kolor bili.

Gry kulki: Strzelanie do bąbelków

Kulki online nie muszą bowiem składać się jedynie z czegoś, co strzela i masy kulek na górze ekranu. Oczywiście, jeżeli uda nam się ułożyć 5 szklanych kulek w linii pod rząd, a potem po ich likwidacji pojawi nam się kolejny łańcuch, sam z siebie, to otrzymamy bonus.

Często zresztą zdarza się, że po pozbyciu się jednego rzędu drugi tworzy się automatycznie, nie sądźmy jednak że, że gry logiczne kulki to taka prosta sprawa i gra “sama się przejdzie”!

kulki kulki

Gry online kulki

Chociaż zabawa w kulki po szkole to dobry pomysł na odpoczynek po bojach na polu edukacji, wcale nie oznacza to, że przy tych pozycjach nie trzeba myśleć. W końcu to gra bazująca nie tylko na zręczności – przecież musimy trafić w odpowiednie kule – jak i na naszej logice.

Logika kulek będzie nam potrzebna do ułożenia planu, które kule skasować najpierw, a które mają jeszcze przez jakiś czas pozostać na ekranie.

Gry darmowe kulki bubble

Wszystkie gry w naszym serwisie są darmowe, a nasz dział gier z kulkami polecamy wszystkim, szczególnie dzieciom. Dzięki graniu w kolorowe kulki ćwiczymy nasz umysł. Darmowe kulki bubble zawiera wiele starych odmian kulek, a jednocześnie w pierwszym rzędzie znajdziecie najnowsze.

Popularne gry kulki

Gry kulki online są bardzo popularne ze względu na swoją prostotę, radość płynącą z rozgrywki, oraz fakt, że nie musimy nic instalować. Są one także w całości darmowe. Oczywiście bardzo popularna jest gra kulki klasyczne, jednakże jej pozostałe wersje także są bardzo grywalne.

Gra kulki online taka, jak chociażby Bubble Shooter Zuma może zająć nam kilka dobrych godzin…wiemy to z autopsji. Space Bubbles też wciąga, więc lepiej nie zaczynajmy jej tuż przed pracą…albo ustawmy sobie alarm.

Ułóż kulki

W wielu seriach bubble na w naszym serwisie można kulkami strzelać, rzucać itd. W specjalnych grach tj. Bubble Machine, jesteśmy wręcz otoczeni przez dzięsiątki kulek do ułożenia. Kolorowe rzędy pryskających baniek tylko czekają, aby zostać ułożone z odpowednimi kolorami.

kulki gry

Kulki co

Układanie 5 kulek w jednym rzędzie zaliczamy bardziej do gier logicznych niż zręcznościowych, bo na przykład w grze Arkadium Bubble Shooter można strzelać i dopasowywać bańki do siebie kolorami 3 i więcej, także pięc kulek jak najbardziej jest zalecne, jeśli dasz radę znaleźć takie połączenie po oddaniu celnych strzałów.

Podsumowując można układać, strzelać i rzucać kulkami, aby dały 5 kulek w jednej linii.


Jakie są najpopularniejsze rodzaje gier w kulki?

Trudno powiedzieć, jaka jest najpopularniejsza kulki gra online, gdyż wszystkie cieszą się wielkim uznaniem graczy. Nam jednak najbardziej przypadła do gustu Bubble Machine ze względu na swoją odmienność.

Które gry kulki są najlepsze?

Darmowe kulki oczywiście! Jeśli jednak szukasz czegoś na szybkie odprężenie, proponujemy Ci Space Bubbles, przy okazji nacieszysz oczy całkiem sympatyczną grafiką. Inne popularne gry w kulki to:

Bubble shooter ile jest poziomów?

Ha. Dużo. A tak bardziej poważnie, to w przypadku tej gry kulki zagraj sam i sprawdź, ileż to poziomów przygotowali dla Ciebie twórcy Bubble shooter. Jest ich naprawdę bardzo wiele i nie musisz się martwić, że gra zaraz się skończy.

Poza tym nawet, jeżeli pójdzie Ci naprawdę szybko, to czekają na Ciebie inne kulki gry, w których układa się 5 szklanych kulek w rzędzie, albo po prostu łączy się je ze sobą. Czasem ta liczba jest inna i jest to na przykład 3 kulki razem, ale zazwyczaj mamy do czynienia właśnie z 5 w rzędzie.