Gry z serii Adam i Ewa to kultowa seria gier online, która przeniesie Was do czasów prehistorycznych. Bohaterami serii są sympatyczni jaskiniowcy, Adam i Ewa, którzy razem z graczem zwiedzają świat, a nawet kosmos, przeżywają różne przygody i romanse. Seria Adam i Ewa to kultowe gry friv, które należą zarówno do gatunku gier przygodowych, jak i gier logicznych.

Na graczy czekają różne zagadki typu point and click i przeszkody wymagające logicznego myślenia. W serwisie Egierki.pl znajdziemy wszystkie gry Adam i Ewa, a także tak zwane spin offy, czyli wersje poza główną serią. Wybierz część dla siebie i graj teraz!

Instrukcja gier Adam i Ewa

W przypadku gierek z tej serii sterowanie jest bardzo proste. Wyszukujemy na ekranie naszego monitora te przedmioty, które mogą nam się przydać w dalszej wędrówce. Po prostu najeżdżamy kursorem na to, co wydaje nam się przydatne. Strzałka stanie się wtedy aktywna. Potem wystarczy jedynie kliknąć na wybraną rzecz lewym przyciskiem myszki, aby jej użyć.

Gra Adam i Ewa – Wszystkie części

Gra Adam i Ewa 1

Pierwsza część gry Adam i Ewa to swoiste przedstawienie nam bohaterów, gdzie dowiadujemy się, że są to sympatyczni jaskiniowcy, żyjący w czasach dinozaurów.

W tej części Adam, niezbyt rozgarnięty, ale za to szaleńczo zakochany, wyrusza na misję odnalezienia swojej ukochanej Ewy.

Na jego drodze do raju czeka jednak wiele przeszkód. Musisz mu pomóc przejść je w odpowiedniej kolejności, inaczej nasz bohater skończy w żołądku nietoperza albo tyranozaura.

Gra Adam i Ewa 2

W części Adam i Ewa 2 nasz główny bohater ucieka od swojej ukochanej. Ale dlaczego? Kłopoty w raju? Dopadła go nuda? Szuka wrażeń? Sprawdźcie sami i pomóżcie Adamowi uciec! Tylko uważajcie na napotkane na drodze krwiożercze rośliny.

Gra Adam i Ewa 3

Gra Adam i Ewa 3 to kolejna część kultowej serii skupiona na relacji Adama i Ewy. Tym razem. Kto kogo będzie tym razem szukał? Zagrajcie w tą część, żaby dowiedzieć się jakie przygody czekają tym razem na naszą rajską parę. 

Gra Adam i Ewa 4

Gra Adam i Ewa 4 to kolejna porcja przygód naszego pierwszego mężczyzny na ziemi. Ten to ma przechlapane. Jest jedynym facetem w rodzinie i to na niego spada każda wędrówka, niezależnie od tego, czy idzie po jedzenie, czy poszukać nowego miejsca do życia. W tej części na jego drodze staną dinozaury i rośliny, które chcą go zjeść, a nawet pewna bardzo niebezpieczna kobieta…

Gra Adam i Ewa 5 część 1

W pierwszej części gry Adam i Ewa 5 mamy odwrotną sytuację, bo to Ewa szuka Adama. Tym razem jednak ślady prowadzą nie do końca tam, gdzie on się znajduje…

Gra Adam i Ewa 5 część 2

Druga odsłona gry Adam i Ewa 5 to historia o tym, jak Adam dotarł do celu, ale teraz musi wrócić się do Ewy i przeprosić ją za swoje zniknięcie. Tylko tak nie do końca wie, gdzie ma się udać… Będzie przemierzał nie tylko poziomy swojej jaskini, ale odwiedzi również mieszkanie sąsiadów, oraz dżungle i inne groźne miejsca.

Gra Adam i Ewa 6

Jeżeli zagłębimy się w świat gry Adam i Ewa 6, to dowiemy się, że do Adama przyszedł list. I to list miłosny. Jak to możliwe? Przecież jego jedyną – i to dosłownie! – kobietą jest Ewa. Chłopak postanawia to sprawdzić i odnaleźć nadawcę listu. Tym razem na przeszkodzie staną mu złośliwe małpy, nisko zwisające z drzew. Dotknij taką, a zobaczysz, co się stanie! A może lepiej jednak nie dotykaj…

Gra Adam i Ewa 7

W części gry Adam i Ewa 7 mamy do czynienia z zakochanym dinozaurem. I wcale nie mamy tu na myśli starszego Adama, tylko prawdziwego dinozaura. Tak. Zakochało się w nas zwierzę. Tylko trochę za duże jak na nasze wymagania.

Musimy więc pomóc Adamowi znaleźć sposób na wydostanie się z tego kłopotu. Uważajcie tylko, żeby podczas tej misji nie wpakować się w kolejne. W grze czeka wiele niebezpieczeństw, m.in. śmiertelne jeziora. 

 

Wydania extra z serii adam i ewa gry:

Gra Adam i Ewa: Golf

Ta część z serii gier Adam i Ewa to gra w golfa, należąca do kategorii gier sportowych. Adamowi nudziło się trochę w jaskini, obiad już upolował, ściany pokrył prehistorycznymi malowidłami, to wymyślił prymitywną wersję gry w minigolfa. I wciągnął w to żonę. 

Gra Adam i Ewa GO

Tak. Adam znowu szuka Ewy. A przy okazji zbiera dla niej czerwone kwiatki. Może tym razem kobieta od niego nie ucieknie? Aby pomóc Adamowi odnaleźć ukochaną, gracz musi rozwiązać wiele łamigłówek i zagadek

Gra Adam i Ewa: Święta

Czy chcesz, żeby Adam spędził bezpiecznie Święta Bożego Narodzenia w swojej ciepłej jaskini? W takim razie musisz mu pomóc odszukać choinkę, bo inaczej Ewa go wyrzuci. W drodze po choinkę Adam spotka złowrogich żołnierzy i do tego całą masę niebezpiecznych prehistorycznych stworzeń. 

Gra Adam i Ewa: Astronauta

W tej części kultowej serii gier o jaskiniowcach, Adam i Ewa będą jak astronauci odkrywać kosmos. Adam znajduje wspaniałą rakietę kosmiczną, ale niestety brakuje w niej kilka części. Aby jej użyć musi je odnaleźć i złożyć rakietę w całość. Pomożesz mu z tym wyzwaniem? 

Gra Adam i Ewa: Przetnij Linę

Trzeba pamiętać, że nawet w najwspanialszym raju jest jakiś wąż. W tej części gry biedny Adam został zaatakowany i opleciony przez węża, który uwięził go w ciężkim uścisku. Pomóż mu się uwolnić! Spróbuj to zrobić klikając lewym przyciskiem myszki, pamiętaj jednak, że jeżeli będziesz to robił za wolno, to do kolekcji dojdzie kolejny wąż…i kolejny…i kolejny. 

Gra Adam i Ewa: Eliksir miłości

W tym przedziwnym prehistorycznym związku znowu coś się dzieje. Tym razem Adam musi znaleźć składniki potrzebne mu do rozkochania w sobie Ewy. Wesprzesz go w tej przygodzie? Tym bardziej, że Adam wygląda tutaj…hm, nieco inaczej.

Gra Adam i Ewa: Duch Adam

Tym razem zajrzymy do świata duchów. Widocznie Adamowi znudziło się życie doczesne i postanowił na chwilę zajrzeć…gdzie indziej. Tutaj pobawi się w straszenie turystów, nurków, czy zakonnic. Widocznie przy okazji przeniósł się w czasie.

Gra Adam i Ewa: Lunatyk

Zdolności Adama robią się coraz ciekawsze. Najpierw potrafił zamienić się w ducha, teraz lunatykuje i to na mrozie. Pewnie to “drobny” efekt uboczny bycia duchem. Z tym, że nie jest narażony jedynie na przemarznięcie do kości – w swojej wędrówce do domu – i do ciepłego łóżeczka – będzie musiał unikać niedźwiedzi polarnych, oraz jeździć na saniach i robić jeszcze wiele innych rzeczy. Swoją drogą, trochę go podziwiamy – cały czas śpi, a potrafi tyle zrobić w trakcie snu.

Gra Adam i Ewa: Zombie Koty

No i masz. W miejscu zamieszkania Adama i Ewy pojawiły się zombie. Ale nie są to takie zwykłe zombie, to byłoby zbyt proste. W tej części mamy do czynienia z kotami zombie! Gra jest klimatyczna i mroczna, a czas na rozwiązanie zagadek bardzo ograniczony.

Adam i Ewa: Kosmici

Najnowsza część Adama i Ewy w wersji kosmicznej. Graj teraz w Adam i Ewa: Kosmici.


Jak przejść grę Adam i Ewa?

Każda część kultowej serii Adam i Ewa jest unikalna, jednak większość jest oparta na podobnych zasadach działania, typu point and click. W grze klika się na integralne elementy otoczenia i należy robić to w odpowiedniej kolejności. Żeby przejść grę trzeba wykazać się logicznym myśleniem i umiejętnością rozwiązywania zagadek. 

Ile części ma gra Adam i Ewa?

Kultowa seria o jaskiniowcach zawiera obecnie siedem oficjalnych części i aż dziewięć dodatków specjalnych. Choć nie jest to nowa gra, cała seria stale zyskuje na popularności i ciągle pojawiają się nowe części gry Adam i Ewa.