szachy online

Szachy online

Szachy Online są prawdziwą gratką dla miłośników i amatorów gier w szachy, którzy nie mają dostępu do fizycznej kopii gry! Dostępne na E-gierki.pl bez żadnych dodatkowych opłat, darmowe gry w szachy to jedne z najciekawszych gier logicznych, będących kontynuacją mającej ponad półtora tysiąca lat, oryginalnej wersji szach.

Szachy online dla dzieci

Szachy online dla dzieci znane są ze swoich ponadczasowych wartości, związanych z poprawą logicznego myślenia, czy wyników w nauce u dzieci od 6 do 12 roku życia. Co więcej, szachy online w wersji dla dzieci pomagają nawiązywać również nowe znajomości.

Szachy to jeden z tych rodzajów intelektualnego sportu, którymi najczęściej zaczynamy interesować się w dzieciństwie. Dla niektórych pozostają grą, w której można spędzić wolny czas, a dla innych stają się sposobem na życie, ulubionym hobby, rozwijając się do rangi mistrzów świata.

Według naukowców gra w szachy dla dzieci online, systematycznie i regularnie nauczana pomaga rozwijać pamięć, poprawić uwagę i krytyczne myślenie, ukształtować zdolności umysłowe, a także pomóc w głębokiej koncentracji.

Darmowe gry w szachy

Szachy multiplayer dostępne na E-gierki.pl umożliwiają grę w szachy niezależnie od tego, czy mamy na to tylko dziesięć minut wolnego czasu dziennie lub wręcz przeciwnie, jesteśmy gotowi spędzić cały dzień przy szachownicy, konkurując z komputerem lub prawdziwymi graczami.

W każdym razie darmowe gry szachy gwarantują dobre ćwiczenie dla mózgu i świetnie samopoczucie, tym razem w wersji darmowej i online. Grając w darmowe szachy online, sami wybieramy, jak często gramy: nie musisz kończyć rozgrywki „tu i teraz”, komputer będzie Cię oczekiwać także i następnego dnia.

Szachy multiplayer

Gra w szachy za darmo w trybie multiplayer jest niezwykle angażującym i ciekawym trybem rozgrywki. Polecana dla zaznajomionych z mechanikami szach, opcja gry dwuosobowej umożliwia prowadzenie emocjonujących rozgrywek za darmo. Co więcej, tryb multiplayer pozwala na grę z losową osobą, jak i ze znajomymi! Dzięki temu gra jest zawsze różnorodna i angażująca.

Szachy na 2 osoby to także niesamowita możliwość poznania nowych znajomych. Dzięki integralnym opcjom czatu możemy komunikować się z pozostałymi graczami, spędzając czas nie tylko na samej rozgrywce. Wraz z tym, jak i innymi atutami darmowych gier w szachy, stały się one ponadczasowym hitem.

Gra w szachy z komputerem za darmo online

Decydując się na pierwszą partię w szachach online lub w szachy w ogóle, warto rozpocząć do rozgrywek z komputerem. Gra w szachy z komputerem jest niesamowicie wygodną opcją dla początkujących. W takiej rozgrywce możemy kontrolować poziom trudności lub poznawać „wzorce” ruchów komputera, a na nich budować swoją strategię.

Co więcej, gra w szachy z komputerem za darmo online po rozgrywce daje wgląd w analizę ruchów gracza, jak i przeciwnika. Komputer podpowie graczowi, gdzie mogło pójść lepiej, wskazując wszystkie błędy. W ten sposób gra z komputerem uczy i bawi, poprawiając poziom umiejętności.

Szachy kurnik

Legendarny już kurnik znany był ze swoich klasycznych szach. Niestety, strona ta nie zaskakiwała różnorodnymi wersjami szach. Na E-gierki myśląc o graczach preferujących różnorodne stylistyki lub lekkie zmiany w mechanice, przygotowaliśmy bogaty wybór w kategorii darmowe gry szachy.

Dostępne od zaraz, szachy online umożliwiają grę z prawdziwymi ludźmi z całego świata i Polski, jak i z komputerem.

Graj w szachy z komputerem za darmo

Szachy online to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z korzyścią dla intelektu. W dzisiejszych czasach, mając dostęp do Internetu, możemy grać w szachy w dowolnym miejscu na świecie. Darmowe gry w szachy to w zasadzie produkcje niejednoznaczne. Dla niektórych to świetny sposób na odciążenie mózgu, a dla innych pobudzanie mózgu i energiczna zabawa.

Na E-gierki.pl gra w szachy z komputerem dostępna jest w za darmo, bez potrzeby rejestracji i dodatkowych opłat. Nasze gry nie wymagają dodatkowego oprogramowania, a szachy dostępne są od zaraz.

Co więcej, w szachy online można grać powoli lub dynamicznie. Tryb i prędkość gry w rozgrywkach z komputerem zależy od gracza. W domu, w pracy, czy na szkolnych przerwach, szachownica będzie zawsze pod ręką z szachami od E-gierki.

Masz ochotę na największe wyzwanie, jakie mogą postawić przed Tobą gry logiczne online? Chcesz się dowiedzieć, czy potrafisz pokonać najtrudniejszego, a zaraz najbardziej fascynującego przeciwnika, przed jakim kiedykolwiek postawił Cię los? Jeżeli się nie boisz, spróbuj swoich sił szachy online.

Staną przed Tobą figury wroga, pełne gotowości do walki marzące tylko o tym, żeby zbić z szachownicy Twoje dzielne oddziały. Broń się. I atakuj do ostatniego pionka! Król liczy na Ciebie, oddając w Twoje ręce swoje własne wojska.

Jak grać w szachy?

Opisywanie zasad gry w szafy zajęłoby sporą ilość tekstu, ogólna reguła jednak jest taka, że należy chronić swojego króla bacząc, by przeciwnik nie zadał nam tak zwanego mata, czyli nie uniemożliwił naszemu królowi możliwości poruszania się po zadaniu mu ruchu atakującego.

Taki ruch, który ma na celu naszego władcę, nazywa się szachem. Jeśli zaś zarówno my, jak i nasz przeciwnik stracimy całkowicie szansę na ruch jakąkolwiek figurą, czy pionkiem, jest to wtedy tak zwany pat.

Każda z figur oraz pionek mają swoje, odrębne zasady ruchy i odległość, na którą mogą się przemieszczać.

Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest łatwe do opanowania. Co najlepsze, mnogość możliwości poruszania się i ich zróżnicowanie daje ogromne szanse na nowe kombinacje, na nowe pomysły, czyniąc gry w szachy fascynującą rozgrywką, w której każda partia jest inna.

Do tego istnieją ruchy specjalne, jak na przykład roszada szachy stają się przez to jeszcze bardziej intrygujące.

Szachy z komputerem

Oczywiście najlepiej gra się w szachy, czy w każdą inną pozycję, z żywym przeciwnikiem. Jednak również gra w szachy online, czyli gra w szachy poprzez przeglądarkę może być ciekawa i wciągająca. Oraz tak samo nieprzewidywalna.

Jeżeli nie mamy obecnie “pod ręką” nikogo, kto chciałby się z nami zmierzyć, albo po prostu nikt nie zna zasad tej pięknej gry, to zawsze można skorzystać z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą szachy z komputerem. Nie wahaj się więc i działaj, graj w szachy z komputerem!

Szachy dla dzieci

Szachy jako gra narodziły się w Indiach. Podobno gra szachy była znana już w latach siedemdziesiątych szóstego wieku naszej ery, a konkretnej na dworze szacha Chosrowa I Anoszirwana.

Przez wiele wieków zasady jej były zmieniane, aż w końcu wyewoluowały w te, które znamy do dzisiaj. Wydawałoby się, że zasady gry w szachy są zbytnio skomplikowane dla dzieci, nie jest to jednakże prawda, istnieją bowiem wersje dla dzieci, a nauka gry w szachy jest prostsza, niż myślisz! Zagraj w szachy i sam się przekonaj!

Jeżeli zamierzamy się dopiero nauczyć gry w szachy, to najlepiej będzie zagrać najpierw w ich klasyczną wersję, dostępną pod nazwą Klasyczne Szachy.

Ostateczne szachy to gra, która pokaże nam wszystkie tajniki tej wspaniałej rozgrywki i odkryje przed nami cały świat otwarć, roszad, wszystkich posunięć, gambitów, czy innych rodzajów kombinacji, jaki gra w szachy nam ze sobą przynosi.

Dla naszych pociech wręcz idealna będzie wersja Junior Chess, czyli naszej mówiąc Szachy dla dzieci, która w bardzo humorystyczny sposób ukazuje nam figury i pionki, a także przedstawia zasady samej gry.  Zobaczcie reakcję króla na atak na niego, na zadanego mu szacha, albo co dzieje się po wygranej przez nas partii!

Być może gra w warcaby nie jest grą w szachy, ale jest równie wciągająca, dlatego warto zajrzeć na stronę, gdzie umieszczono pozycję o nazwie Warcaby Multiplayer. Tutaj nie tylko dostaniemy możliwość rozegrania sobie partyjki, ale również możemy zmierzyć się z drugą osobą, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność tej pozycji. A potem nic nie stoi na przeszkodzie zaprosić ją na sesję gry w szachy online!


1️⃣ Jak najlepiej rozpocząć partię w szachach?

Początek gry w szachy to tak zwane otwarcie, których jest chyba tyle, ilu jest graczy.  Najbardziej chyba popularnym jednak jest ruch pionkiem stojącym przed hetmanem, albo królem i przesunięcie go o jedno, albo o dwa pola do przodu. My jednak zachęcamy do wyszukiwania swoich własnych pomysłów na otwarcie naszej partii.

2️⃣ Kto wymyślił szachy?

Jak już zostało wspomniane, gra w szachy pochodzi z Indii i była tak znana już w drugiej połowie szóstego wieku naszej ery. Oczywiście jej zasady ulegały ciągłym modyfikacjom, a sam wygląd figur i pionków może różnić się w każdej wersji, wciąż jednak to ta sama, mocno uzależniająca gra logiczna.