Z czym Ci się kojarzą kijki? Z hokejem? A może z kasztanami, gdyż te można łączyć za pomocą na przykład zapałek? Nam zaś kijki kojarzą się tylko z jednym – z grami video! Dokładnie tak! Wejdź w świat Stickmana, postaci zbudowanej jedynie z czarnych prostych kresek i oczywiście głowy.

Stickman gry niosą ze sobą – mimo prostego pomysłu na głównego bohatera – ogromną grywalność i genialne pomysłami na kolejne poziomy! Przekonaj się sam/a, do czego zdolny jest Mister Stickman i jakie gry kryją się w jego kategorii.

Strzelanki Stickman

Dosyć popularną podkategorią gier o Stickmanie są strzelanki. Jest ich naprawdę cała masa, praktycznie wszystkie są warte uwagi, naszą przygodę z grami strzelankami Stickman najlepiej będzie jednak rozpocząć od poniższych propozycji.

Stickman Shooter 2 można zaliczyć do gier z kategorii tower defense. Jako tytułowy Stickman siedzimy sobie w naszej bazie i naparzamy, ile się da, w przeciwnika. W odparciu ataków pomagają nam działka i ataki specjalne, które możemy odpalić raz na jakiś czas – musimy czekać, aż się załadują. Ataki nadchodzą falami – tak zwane wave – i oczywiście stają się coraz mocniejsze.

Stickman Team Force przedstawia miasto, które opanował totalny chaos. Ludzie łażą z kijami baseballowymi – swoją drogą skąd oni tyle tego mają, obrabowali sklep sportowy, czy co? – zaczepiają innych, mordują ich i okradają. Ogólnie jest źle. Ekipa Stickmanów próbuje zapanować nad tym wszystkim i wprowadzić porządek. Czy im się to uda? To zależy tylko od Ciebie.

Stickman Run Shadow Adventure to pozycja pogrążona może w bardzo ciemnej tonacji, ale cudowna zarówno pod kątem grafiki, jak i atmosfery panującej w grze. Nasz bohater, wyposażony w miecz przypominający nieco katanę, oraz oczywiście ataki specjalne, ma za zadanie pokonać wrogów i przywrócić światło swojej krainie.

Według nas to najlepsza pozycja z serii gry o Stickmanie, jaka w obecnej chwili jest dostępna bez instalacji na telefony komórkowe, czy też komputery PC i laptopy.

Najczęściej zadawane pytania do gier Stickman

Kto to jest Stickman?

Stickman to istota złożona z patyków, ale posiadająca zarówno duszę, jak i rozum. Często łączy się w grupy, bywa, że wybuchają pomiędzy nimi krwawe wojny. Czego dowodem jest na przykład gierka Stickman Shooter 2.