Czym są gry platformowe? To takie, w których musisz wykazać się zręcznością i skupieniem. Będą wypełnione lawą, wodą, platformami, różnego rodzaju zagadkami, zamkniętymi drzwiami, tajemniczymi przejściami, tak zwanymi “przeszkadzajkami”, oraz innymi przedmiotami mającymi ułatwić ci – albo utrudnić – rozgrywkę.

Brzmi ciekawie? Sprawdź więc, czy dasz radę pokonać chociaż jeden poziom – przyjmij nasze wyzwanie i zagraj w gry platformowe za darmo dostępne w naszym serwisie! U nas nie musisz nic ściągać, ani instalować – gry online platformowe są tutaj całkowicie za darmo! 

Gry platformowe na telefon

Ogień i woda 5 – żywioły to jedna z wielu części serii Ogień i Woda. W pozycji tej dwójka przyjaciół – tytułowy Ognisty Chłopak i Wodna Dziewczyna – pokonują poziomy na zasadzie współpracy. Jedno nie może się obejść bez umiejętności drugiego. Gra nie tylko bawi, ale i uczy, zarówno koleżeństwa, jak i współpracy właśnie.

Money movers 3, czyli po polsku Zgarniacze kasy 3, to również świetna propozycja, w której kierujemy aż dwiema postaciami, bo psem i policjantem (równocześnie – za pomocą klawiszy WSAD oraz strzałek). Pies ma za zadanie unieruchomić złodzieja, który uciekł z więzienia i skradł pieniądze, a policjant – zaaresztować delikwenta. Obaj zbierają porzucony przez włamywaczy łup.

Happy wheels to gra, gdzie masz do dyspozycji aż 11 postaci, każda z nich wyposażona jest we własny pojazd, a Twoim zdaniem jest po prostu dojazd do mety…w jednym kawałku. Brzmi prosto, ale wcale takie nie jest. Dobra zabawa i sporo śmiechu gwarantowane!

Jakie są najlepsze gry platformowe?

Jest ich tak wiele, że bardzo trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie. Nam najbardziej jednak podobało się wspomniane już tutaj Money movers 3, chociaż Ogień i woda 5 – żywioły (jak i całej tej serii) również nie można niczego złego zarzucić. Obie gry bazują na współpracy, co jest ich niezaprzeczalną zaletą, można również potraktować je jako gry online multiplayer i po prostu zagrać w nie w dwie osoby.