Masz ochotę w coś pograć, ale nudzi Cię rozgrywka w pojedynkę? Od walki przeciwko sztucznej inteligencji, czyli komputerowi preferujesz bitwę z żywym przeciwnikiem? Mamy coś dla Ciebie!

Całą gamę gier dla dwóch osób. Gry online multiplayer dostarczają jeszcze więcej zabawy, niż te przeznaczone jedynie dla pojedynczego gracza. Możemy Ci zagwarantować, że gry ze znajomymi online są jeszcze lepsze i fajniejsze, niż te, gdzie Twoim rywalem jest jedynie zaprogramowany przeciwnik.

Poza tym zdecydowanie mniej przewidywalne. Zobacz nasze najlepsze gry na 2 osoby!

Jak się gra w gry na 2 osoby

Zazwyczaj do gry dla 2 osób potrzeba – poza oczywiście wymaganą liczbą graczy – dopasowania odpowiedniego ustawienia klawiszy. Zwykle jest tak, że jeden z graczy posługuje się myszką, a drugi korzysta z klawiatury. Gry na 2 toczą się na jednym ekranie, czyli na jednym stanowisku komputerowym.

Prawdą jest, że lepiej będzie używać nieco większego monitora, tak, aby podczas gry na dwie osoby mieć pełen komfort użytkowania, nie oznacza to jednakże, że gry dla dwóch osób nie mogą być rozgrywane tylko na dużych monitorach. W gry dla 2 świetnie gra się nawet na laptopach, a nawet na telefonach komórkowych.

Jakie są fajne gry na 2 osoby?

W zasadzie wszystkie gry online multiplayer (zwane również jako gry dla dwojga) są super, bo można grać w nie z kimś znajomym. Jednakże najlepiej sprawdzają się do tego celu gry sportowe, chociaż oczywiście nie tylko. Równie dobrze możemy pobawić się w klasykę, lub też wybrać na przykład gry na 2 osoby strzelanki.

Statki turowe

Skoro mówimy o klasyce, to jako gry na 2 osoby online świetnie sprawdzą się na przykład statki turowe, oczywiście w wersji multiplayer. Tutaj jednak nie wybieramy pola, w które chcemy strzelić, poszukując jedno, dwu, trzy lub też czteromasztowców, a po prostu dostajemy do naszych admiralskich rąk statek i tak celujemy jego działkami, aby zniszczyć maszynę przeciwnika.

Nie ma nic lepszego od małej destrukcji – oczywiście tylko na ekranie komputera! – zasobów, czy urządzeń przeciwnika, prawda? Taak… gry na 2 osoby na jednym komputerze to czysta radość i esencja rozrywki.

Bilard 8 mania

Kolejną ciekawą propozycją będzie z pewnością Bilard 8 mania. Ta pozycja to klasyczny przykład gry dla dwóch graczy. Musimy wbijać bile jednego, ustalonego przez nas koloru, zanim zrobi to przeciwnik, a na samym końcu rozgrywki wbić czarną bilę oznaczoną jako numerek ósmy. W przypadku tej gry dla dwóch osób to właśnie oznaczać będzie zwycięstwo. 

Football Masters Mistrzowie Piłki Nożnej

Czujesz w sobie moc do pokonania bramkarza? Chcesz pędzić na jego bramkę niczym błyskawica, a potem szybkim ruchem godnym Strusia Pędziwiatra strzelić mu gola? Wypróbuj więc kolejną ofertę z serii gry 2 osobowe, a mianowicie Football Masters Mistrzowie Piłki Nożnej.

Poczuj na własnej skórze turniejowe emocje, gdzie mecze trwają dosłownie kilka minut, a każda niewykorzystana sytuacja mści się i to bardzo okrutnie. Football Masters Mistrzowie Piłki Nożnej to idealny przykład, jak proste, szybkie i po prostu genialne są gry 2 osoby!

Gry czołgi na 2

We dwoje na polu w czołgi na 2 może dać wam rozrywkę na wiele godzin. Z dwóch stron wysyłacie swoje jednostki do boju w klasycnzej grze w czołgi.


Jakie są gry karciane na 2 osoby?

Istnieją również gry dla 2 osób w domu oparte na kartach. Możemy na przykład zagrać sobie w remika, czyli pobawić się w Remik Multiplayer.

Jeżeli wybraliśmy wersję gry na smartfony, to do przenoszenia kart możemy użyć nie tylko klawiatury telefonu, ale również i po prostu naszego własnego palca. Znajdzie się również klasyczna wojna, a jeśli bardziej, niż gry dla dwojga interesują nas gry dla większej ilości osób, to nawet i brydż.

Kiedy bardziej bawią nas pionki od kart, w grę wchodzi Klasyczny Chińczyk. Tutaj udział może wziąć nawet czterech graczy, a celem jest dotarcie wszystkich naszych pionków do bazy i przy okazji zbijanie tych przeciwnika. To doskonały przykład, jak gry planszowe dla 2 osób mogą stać się grami dla całej rodziny.


Jakie polecacie gry na 2 osoby?

W kategorii gry dwuosobowe najlepiej sprawdzą się wszelakie rodzaju gry sportowe, chociaż oczywiście idealne będą również na przykład gry karcianki, czy gry strzelanki. Zacznij od Remik Multiplayer, by skończyć na Bilard 8 mania, a potem podjąć wyzwanie w Football Masters Mistrzowie Piłki Nożnej!

Jakie gry w minecraft na 2 osoby?

A skoro lubisz “bawić się klockami”, to zajrzyj do kategorii Tetris online, gdzie znajdziesz wiele wersji tej gry dla 2 osób online, a także do działu minecraft gdzie mamy dla Ciebie gry online dla 2 osób oparte na tym właśnie pomyśle.