Spis treści

Masz w sobie żyłkę strategiczną? Czujesz, że mógłbyś być dobrym dowódcą? Sprawdź się w naszych grach z serii obrona wieży! Wszystkie darmowe gry obrony, jakie są godne polecenia, znajdziesz u nas, począwszy od tych w miarę prostych do wymagających mistrzowskiego skupienia, uwagi oraz taktycznego zmysłu.

Niezależnie od tego, która epoka w historii Cię fascynuje, na pewno znajdzie się tutaj coś dla Ciebie. Mamy również gry obrona wieży umiejscowione w światach fantastycznych, czy nawet w całym przekroju historii. I w wielu innych miejscach – jakich? Odkryj je samemu!

Tower defence

W grach z kategorii obrona wieży zazwyczaj chodzi o to, aby bronić własnej bazy i budować wojska, które będą miały za zadanie atakować schronienie przeciwnika. Istnieją również takie wersje gry wieża, gdzie nie budujemy swoich oddziałów, a jedynie bronimy się przed atakami nieprzyjaciela. Obie wersje dostępne są na portalu Egierki.pl, mamy również dla Was pozycje poważne, jak i te podchodzące nieco bardziej humorystycznie do tematu.

W przypadku Age of War  zaczynamy od czasów prehistorycznych, a potem przenosimy się do kolejnych epok, których razem z pierwszą jest pięć. W każdej z nich musimy zebrać odpowiednią ilość punktów, a te otrzymujemy za zabicie wrogich wojsk. Punkty możemy wydać albo na rozwój własnej armii, albo “doładowanie” ataku specjalnego, czy też na rozbudowę bazy.

Inwazja zmutowanych orków to przedstawiciel tej drugiej grupy, czyli bronimy zamku bez atakowania bazy przeciwnika. Zmutowane orki nadchodzą falami, a my mamy do dyspozycji strzały, oraz specjalne wsparcie w postaci rycerza i katapulty.

Defend home to nasza kolejna propozycja, w której zaś naszymi przeciwnikami będą między innymi krwiożercze owce. Brzmi szalenie, ale równocześnie bardzo intrygująco? Dokładnie, gdyż Defend home to jedna z lepszych propozycji tego gatunku. A zarazem klasyczny przedstawiciel gier obrona wieży. Tutaj również używamy łuków oraz ataków specjalnych, chociaż oczywiście nie tylko.

Jakie są najlepsze gry typu obrona wieży?

Nam najbardziej podobało się Defend home, chociaż Age of War kusi bardzo ciekawym rozwiązaniem czyli podróżą poprzez czas.

O co chodzi w grach z obroną wieży?

W grze obrona wieży chodzi o to, aby bronić własnej bazy przed atakami nieprzyjaciela, do tego niektóre wersje proponują również atak na bazę wroga.