Zamknij oczy. A teraz wyobraź sobie huk silników, odgłos odpalanych motorów, swąd palonej gumy, dotyk kierownicy, pisk opon i poczuj gorącą atmosferę wyścigu. A potem otwórz oczy i wpisz w przeglądarkę serwis z darmowymi grami online o nazwie Egierki.pl. To właśnie u nas znajdziesz najlepsze gry o samochodach, zarówno te dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zarówno poważniejsze pozycje, jak i gry samochodowe dla dzieci dostarczą Ci mnóstwo emocji, prowadząc w świat wyścigów i demonicznych prędkości. Gry samochody czekają na Ciebie!

Gry auta

Gry w auta to nie tylko wyścigi, ale również popisy kaskaderskie, czy na przykład wykonywanie specjalnych tricków za pomocą maszyn wyposażonych w silnik. Dlaczego gry w samochody są tak bardzo popularne? Bo dostarczają mnóstwa adrenaliny i emocji, a poza tym jedyny wypadek, jaki nam grozi, to ten na ekranie. Dla pasjonatów motoryzacji, którzy nie mogą żyć bez swoich czterech kółek nawet we wnętrzu swojego mieszkania, albo po prostu fanów szybkości gry online samochody będą idealnym rozwiązaniem, zarówno jeśli chodzi o pozycje dwuwymiarowe, jak i gry samochodowe 3d.

Gry wyścigowe

Gry wyścigi zazwyczaj starają się odzwierciedlić rzeczywistość, są jednak takie pozycje, które bardziej nastawione są na humor, a nawet na karykaturę. W przeważającej większości gry auta wyścigowe nastawione są na jak najszybsze dotarcie do mety, chociaż są i takie, gdzie meta liczy się mniej, a naszym celem jest na przykład przetrwanie na torze.. W sumie każde wyścigi samochodowe gry potrafią przedstawić na ekranie naszego monitora, lub smartphone’a.

Darmowe gry samochodowe

Co cechuje dobrą grę wideo? Grafika, a może muzyka, czy ilość poziomów? Tak naprawdę ani jedno, ani drugie. Chodzi po prostu o to, żeby pozycja wciągała i zapraszała do zabawy, aby nie można się było od niej oderwać. Nawet darmowe gry online, dostępne przez zwyczajną przeglądarkę internetową, dadzą nam wiele radości. Dobrymi przykładami gier o samochodach, które przykuwają do ekranu już od pierwszego odpalenia silnika, będą wymienione niżej pozycje.

Ado stunt cars otwiera przed nami świat kaskaderów. To właśnie tutaj najpierw dokonujemy wyboru swojego stalowego rumaka, a potem pokonujemy różnego rodzaju rampy, skocznie, oraz najdziksze pętle. Sztuką jest się nie rozbić. Nawet, jeżeli jesteś wyjadaczem gier z samochodami, tutaj może nie pójść Ci tak łatwo.

Hill climbing opiera się na…zgadnij. Dokładnie tak, na jeździe po wzgórzach. Wydaje się to być bardzo żmudnym i nudnym zajęciem, prawda? Jednakże ta gra w samochody wcale taka nie jest! Wybierz pojazd i gaz do dechy, górki i pagórki wszelakiej maści czekają na Ciebie! Tylko się nie stocz…I oczywiście nie rozbij swojego wehikułu.

Car Eats Car 2 to kolejna z naszych propozycji gier wyścigowych. Tutaj jednak nasz pojazd ściga się z kanibalami w postaci…innych maszyn! Dokładnie ta, Twój wypieszczony samochodzik chcą pożreć inne, bardzo krwiożercze pojazdy! Zobacz, jak ostrzą sobie na niego zęby! Nie daj się im i zagryź je sam! To znaczy za pomocą auta, rzecz jasna. A przy okazji możesz próbować dotrzeć do mety, odpalając po drodze bronie specjalne, czy też przyśpieszacze. Takie trochę Micro Machines w stylu zombie.

Fajne gry samochodowe i auta dla dzieci

Oczywiście wyścigi, nie są tylko dla dorosłych. Istnieje cała masa wyścigów samochodowe dla dzieci, które kuszą nie tylko wielobarwną grafiką, ale i wesołymi postaciami. Jeśli chodzi o gry dla chłopców auta zazwyczaj można “podkręcić”, czyli usprawnić, na przykład za zarobione po każdym wyścigu pieniądze, czy żetony.

 Dobrym wyborem, jeżeli chodzi o gry auta dla dzieci, będzie na przykład Wheely 7 i cała seria, gdzie wcielimy się w rolę…detektywa próbującego złapać złoczyńców stojących za napadem. Nie jest to może typowa gra wyścigowa, jednak warto się nad nią pochylić, jeżeli szukamy czegoś interesującego dla naszych dzieci.

Jakie są fajne gry samochodowe?

Wszystkie są fajne. W końcu kto nie kocha prędkości i tego wiatru we włosach…dobra, może wiatru poprzez monitor nie czuć, ale można go sobie wyobrazić. A bardziej poważnie, to nam szczególnie podobała się gra samochodowa o nazwie Car Eats Car 2. Jest po prostu dobra. A my dodatkowo lubimy zombie.

Jak się gra w gry samochodowe?

To zależy, jaką konkretnie grę o samochodach mamy na myśli. Są bowiem takie, gdzie naszym zadaniem jest jak najlepsze wykonanie popisu kaskaderskiego, a prędkość liczy się nieco mniej. W innych to właśnie szybkość gra kluczową rolę, a jeszcze kolejne polegają na wykonaniu czegoś konkretnego – czy to wjechaniu na pagórek, czy zniszczeniu konkretnej liczby pojazdów, jak na przykład w sławetnym Destruction Derby. Swoją drogą, odpowiednik tego ostatniego również znajdziecie w naszym serwisie z grami wideo.