Masz ochotę przeżyć przygodę, ale martwisz się, że nie poradzisz sobie w lesie, czy w górach? A może preferujesz bardziej fantastyczne krainy? Rozwiązanie jest proste – gry przygodowe online!

Nie musisz ich nawet instalować, od razu grasz. W serwisie znajdziesz mnie i bardziej rozbudowane darmowe gry przygodowe, również opiszemy ich mobilne wersje w dziale gry przygodowe android.

A jeśli należysz do młodszych graczy, czeka na Ciebie pełen akcji dział gry przygodowe dla dzieci. Tylko u nas znajdziesz najlepsze gry przygodowe!

Najpopularniejsze gry przogodowe

Z czym kojarzy Ci się Ogień i woda? Z przeciwieństwem, prawda? W świecie gier jest dokładnie tak samo, chociaż gry ogień i woda – których jak na razie stworzono aż sześć – doskonale pokazują, że te dwa żywioły nie mogą istnieć bez siebie i tylko ich wzajemna współpraca pozwoli dotrzeć do końca poziomu i po drodze zebrać drogocenne klejnoty.

Tego typu gry przygodowe nie tylko bawią, ale i uczą współpracy. Do tego przygodówka jest kolorowa i wypełniona humorem. W podkategorii ogień i woda online czeka na Ciebie każda z obecnych części, kiedy ukończysz już pierwszą pozycję, na pewno skusi Cię ogień i woda 2, a za rogiem czeka już ogień i woda 3 oraz ogień i woda 4. Jeżeli nie będziesz mieć dość wyzwań, spróbuj swoich sił w ogień i woda 5.

Darmowe gry przygodowe

Ślimak bob to przedstawiciel dwóch gatunków – gier przygodowych i tych z ogromną dawką humoru. Posiada on również polską wersję językową (w oryginale znany jest jako “snail bob”), co z pewnością ułatwi rozgrywkę młodszym graczom. Aż osiem – a w planach jest więcej – części, gdzie naszym zadaniem będzie takie wykorzystanie terenu, aby nasz ślimak mógł przed do przodu.

Będziemy robić to, co wielbiciele gier przygodowych lubią najbardziej, czyli przesuwać platformy, otwierać drzwi, czy tymczasowo gasić ogień. Już sam widok Boba wywołuje uśmiech na twarzy.

Gry przygodowe są fajne!

Red ball oparty jest na podobnej zasadzie, co Ślimak Bob, tutaj jednak nasza postać jest po prostu…kulką. Również staramy się dotrzeć do celu, pokonując przepaście, morskie otchłanie, a nawet używając różnorakiego gatunku broni przeciwko krwiożerczym…kwadratom. Właśnie tak, kwadratom, gdyż to głównie one próbują zakłócić spokój naszych kulkowych braci.

W Red ball forever posuwają się nawet do tego, że próbują ścisnąć cały okrągły świat i w ten sposób zamienić go w kwadrat! Brr, straszne. Nie możesz do tego dopuścić!

Gry przygodowe online

Na początku hasło “gra adam i ewa” zapewne skojarzy Ci się z symulatorem raju – jakkolwiek to brzmi – gdzie trzeba będzie unikać zakusów niecnego węża. Nic bardziej mylnego! Wirtualni adam i ewa gry widzą nieco inaczej. Jest to bowiem dwójka…jaskiniowców. Dokładnie tak.

Oczywiście wszystkie części – a powstało ich kilka – należą do gatunku gier przygodowych, co oznacza, że na naszej drodze napotkamy mnóstwo przekładni, ukrytych przejść, “przeszkadzajek”, ale i również zagadek logicznych. Znajdzie się również coś dla wielbicieli sportu, gdyż z serii adam i ewa gra oparta na golfie także jest dostępna w naszym serwisie.

Gry przygodowe darmowe ale i straszne…

Strach. Nic przyjemnego, prawda? Owszem, ale nie w grach. Często przecież sięgamy po horrory, czy gry, w których występują zombie. Nie zawsze jednak dana pozycja straszy nas poprzez serię krwiożerczych wrogów nacierających na naszego bohatera. Często próbuje nas wystraszyć dźwiękami, czy po prostu mrożącą krew w żyłach atmosferą.

Tak jest na przykład w przypadku znanej serii five nights at freddy’s. Druga jej część została zresztą uznana przez niektórych za najstraszniejszą grę świata. Freddy gra na naszych nerwach i to dosłownie. Co takiego przynosi nam fnaf gra? Już fnaf 1 gra, powstała w 2014 roku, pokazała, że życie nocnego stróża w pizzerii nie jest łatwe. W nocy wszystko ożywa i potajemnie próbuje “zrobić mu kuku”.

W kolejnych częściach nasz bohater również musi bronić się przed tak zwanymi “animatronikami”, a warto podkreślić, że ożywione istoty – na przykład wypchany pluszowy miś – są diabelnie sprytne i zamierają, kiedy na nie spojrzymy. Tylko wprawne oko dostrzeże, że coś tu jest nie tak. Zagraj…zanim będzie za późno.

Jakie znacie fajne gry przygodowe?

Do klasyki gatunku, a równocześnie jednych z najlepszych pozycji należą zdecydowanie wspomniana wyżej seria Five nights at freddy’s. Jeżeli wolimy bardziej kolorowe nastroje i mniej strachu, to powinniśmy zagrać w Red ball. Dla wielbicieli humoru dostępny jest Ślimak Bob i cała ekipa z gry Adam i Ewa.

Jak nazywa się po angielsku gra przygodowa - woda i ogień?

Gra ogień i woda po angielsku nosi tytuł “Fireboy and Watergirl”. Każda z części ma oczywiście własny podtytuł. Interesująca zmiana, prawda?

Która z przygodówek będzie najlepsza dla dziecka?

Szczególnie polecamy Ogień i woda. Nie tylko aż iskrzy od cudownej grafiki, ale również uczy kooperacji i współdziałania.