Lubiłeś jako dziecko układać klocki? Fascynowało Cię budowanie nowych rzeczy, patrzenie, jak powstaje dom, czy inna budowla? W takim razie z całą pewnością spodobają Ci się gry minecraft!

Tutaj możesz budować, co Ci się żywnie podoba, minecraft online oferuje bowiem nieograniczone możliwości konstruowania, możesz nawet wytworzyć swój własny świat! Żeby jednak nie było tak zupełnie różowo, tak zwany “majkraft” ma również swoją ciemną stronę, a mianowicie tak zwane “moby” czyhające na Ciebie po nocy.

Zaznaczamy jednak, że majkraft do grania nadaje się jako gry online dla dzieci!

Minecraft bez instalacji 

Oczywiście wszystkie dostępne w serwisie Egierki.pl majkraftowe pozycje są całkowicie za darmo i do tego jeszcze dostępne bez instalacji, również i w tym gry minecraft.

Pierwotna, czyli ta główna wersja pozycji jest dostępna jedynie po ściągnięciu i zainstalowaniu jej, jednakże powstało mnóstwo wersji przeznaczonych właśnie do grania przez przeglądarkę, a co za tym idzie, są to rzeczy totalnie gratis – tak, dobrze czytacie, u nas możecie zagrać w gry minecraft za darmo!

Nasze gry majkraft to zarówno pozycje, w które możecie zagrać przez komputer, jak i gry minecraft na telefon!

Minecraft vs Roblox

Skoro już ogólnie wiemy, czym ten majkraft jest, to dowiedzmy się, jakie są najpopularniejsze wersje minecraft online. Być może nie słyszeliście jeszcze – chociaż dla wielbicieli gry minecraft 2d ta nazwa z pewnością jest bardzo dobrze znana – o czymś o nazwie Minecraft vs Roblox.

Jest to…pojedynek. A mianowicie pytanie, która z gierek jest lepsza. Roblox bowiem jest bardzo podobny do majkraft gry jednakże różnią się od siebie chociażby tym, że w przypadku Roblox pozycja bardziej skupia się na grze z drugą osobą i rozmowach z nią, za to gra majkraft bardziej stawia na pojedynczego gracza i na jego przetrwanie – lub nie – w świecie majkraft gra, gra więc posiada sporą różnicę w rozgrywce.

Minecraft vs Kogama

Innym pytaniem, które od sporego czasu dręczy graczy, jest “wojna” między majkraft do grania, a Kogama. Co to jest ta Kogama? Czy to kolejny odłam majkraft za darmo? Po części tak, a po części nie. Kogama bowiem to nie majkraft online, a Kogama to bardziej budowanie…gier. Tak, dokładnie, budowanie gier.

Możecie oczywiście zbudować jedynie swój własny avatar, czyli odpowiednik w grze, ale także item, czyli jakąś część wirtualnego świata, a nawet cały świat. Jeżeli już zdecydujecie się na tą ostatnią możliwość, to wtedy po dodaniu do świata konkretnych reguł, na przykład czyniąc z niego pole dla przygodówki, możecie taką grą podzielić się z innymi użytkownikami.

Brzmi świetnie i faktyczne takie jest, z tym, że gra minecraft oferuje również sporo dobrej zabawy i nie warto porzucać jednej gry na rzecz drugiej, warto po prostu grać w nie obie.

Nasze tytuły gier Minecraft

Czas teraz zapoznać się z tym, co nasz serwis ma dla Was najlepszego, jeżeli chodzi o gry minecraft. Wiadomo, że każdy gracz ma swoje własne, ulubione pozycje, dlatego po zapoznaniu się z poniższymi propozycjami najlepiej będzie odwiedzić również też i inne wersje gry minecraft.

Craftmine rzuca nas w rolę prawdziwego górnika. Musimy wydobywać materiał, a potem przekuwać go na przydatne nam przedmioty, żeby przeżyć. Poza tym na nasze życie czyhają wrogo nastawione zwierzęta oraz głód i mróz. Niech Twoje strzałki na klawiaturze nigdy Cię nie zawiodą i zawsze prowadzą w kierunku złóż potrzebnych Ci do przetrwania!

Mineblox nie tylko należy do gier z serii minecraft, ale również do pozycji z gatunku gry trzy w jednej linii. Otóż główny bohater – w jego roli gracz – ma za zadanie tak ułożyć wizerunki jedzenia, aby stworzyły jedną linię złożoną z trzech takich samych elementów. To da nam punkty i pieniądze potrzebne do zakupu jedzenia dla Steve. Tylko czemu jak on układa te łańcuchy jedzenia, to go sobie po prostu nie weźmie? Hm…

Minecraft Survival to prosta gierka polegająca na tym, aby tak eksplodować klocki, aby nasz bohater wylądował na tym z napisem…zgadnijcie, jakim. Tak, na tym z napisem “Land here”, czyli po prostu “Wyląduj tutaj”. Proste, łatwe…i zarazem tak bardzo wciągające.

Pixelcraft Jigsaw to po prostu puzzle. Masz do wyboru wersję z trybami takimi, jak Łatwy (25 puzzli), Średni (49 puzzli) oraz Trudny (czyli aż 100 puzzli do ułożenia). Oczywiście wszystkie obrazki są w temacie gry minecraft.


Jak grać w Minecraft?

Bardzo prosto. Tak, jak nam wyobraźnia pozwala. A bardziej na serio, to za pomocą lewego przycisku myszki, albo po prostu naszego własnego palca. Działa też dłuższe przytrzymanie lewego przycisku myszy, jeżeli chcemy zniszczyć jakiś obiekt, czy też rolki, gdy zamierzamy wybrać inny, albo kliknięcia nią do zmiany bloku, lub też tak zwany ruch krążący myszką, czyli po prostu zmienianie miejsca patrzenia naszej postaci.

Jak zabić wszystkie moby w minecraft?

Najpierw musimy odpowiedzieć na pytanie, czym minecraft moby w ogóle są. Są to wszystkie potwory i zwierzęta, które żyją w świecie minecraft. Inaczej mówiąc, wszystko, co tam sobie żyje…i ma ochotę nas zaatakować. Bo tak jest zazwyczaj.

Możemy się oczywiście przed nimi bronić, a zabić je możemy poprzez wykonywanie specjalnych ataków. Na jedne kreatury działa po prostu kopniak, na drugie światło, na trzecie na przykład łuk, a na jeszcze inne zaś chociażby jasne pomieszczenie. Warto dobrze przyjrzeć się, co konkretnie działa na kogo i potem skrupulatnie wykorzystywać to podczas rozgrywania partii w gry minecraft.