Spis treści

Ach, te stare czasy, w których wszystko było lepsze i jaśniejsze. Człowiek spędzał kilka godzin na trzepaku, a potem wpadał do domu na obiad i posiedzieć trochę przy komputerze, grając w gry typu Contra, czy coś w tym stylu. Jeżeli właśnie przywołaliśmy miłe wspomnienia, to z pewnością spodobają Ci się nasze gry retro, które swoim wykonaniem przywodzą na myśl gierki z lat dziewięćdziesiątych. Są jednak wciąż tak samo grywalne, jak niegdyś i nie zestarzały się nawet o moment. Tylko u nas znajdziesz najlepsze gry w stylu retro!

Gry retro online

Retro gry mają to do siebie, że nie cechuje ich pełna wodotrysków grafika, czy też efektowne efekty specjalne, za to mimo ich prostoty nie można oderwać się od ekranu. Dobrym przykładem będzie chociażby Space Alien Invaders , gdzie mamy do dyspozycji jedynie statek złożony z kilku pikseli, a naszymi przeciwnikami są…inne statki złożone z kilku pikseli, a jedynymi nabojami, jakie wystrzeliwujemy, są…kreski. W różnej ich liczbie. Nie brzmi to może zbyt dobrze “na papierze”, ale taki powrót do klasyki z pewnością Wam się spodoba. Sterowanie jest bardzo proste, a niszczenie coraz to kolejnych maszyn przeciwnika naprawdę wciągające.


Gdzie kupić gry retro?

W takim razie gdzie można się zaopatrzyć w jakieś interesujące pozycje z kategorii gry retro pc, czy też gry retro na androida – jeżeli posiadamy tablet, lub telefon komórkowy? Ile będzie kosztował nas taki powrót do przeszłości? Odpowiedź brzmi – zero. Tak, dokładnie, zero złotych, gdyż wszystkie najlepsze gry retro są dostępne u nas i to całkowicie za darmo! Do tego bez konieczności instalacji czy to samej gry, czy to jakiegokolwiek emulatora.

Dlaczego gry retro są tak bardzo wciągające?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo są szybkie, nie wymagają spędzenia wielu godzin przy tutorialu zanim rozpocznie się prawdziwą rozgrywkę. I mimo tego, że powstały wiele, wiele lat temu, nadal cieszą świetnymi rozwiązaniami i pomysłami na levele.