Darmowe gry Tetris

Tetris to gra, która stała się kultowym klasykiem na całym świecie! Geometryczna łamigłówka i gra logiczna tetris jest dostępna jest w naszym serwisie E-gierki bez opłat! Graj za darmo w Tetrisa online, klasyczne lub nowoczesne przeróbki oryginalnej gry skonstruowanej w 1985 roku przez Aleksieja Pażytnowa.

Gra tetris, darmowe gry przeglądarkowe

Zasady gry w tetris

Jakie są zasady gry w tetris, to chyba wie każdy. Dla przypomnienia – musimy ułożyć spadające z góry klocki w taki sposób, aby utworzył jedną, ciągłą linię, która wtedy znika. Walczymy, póki klocki nie zabudują nam całego ekranu, a my nie będziemy mieli możliwości się ruszyć. To główna zasada tetris classic, chociaż oczywiście inne wersje tej gierki mogą mieć nieco inne, mniej, lub też bardziej skomplikowane, zasady.

Układanie klocków Tetris – kilka porad

Układając klocki w grze Tetris online, warto skorzystać z paru przydatnych rad. Czy wiesz, że aby przejść do następnego poziomu, musisz wypełnić kilka wierszy komórek naraz? W takim przypadku przyznawane jest też więcej punktów!

Aby uzyskać maksymalny wynik w grze Tetris na przeglądarce, musisz wypełnić jednocześnie cztery poziome rzędy. Wypełnij całą przestrzeń figurami, z wyjątkiem czterech pionowych komórek. A potem poczekaj na pojawienie się kształtu prostokąta. Zmień jego pozycję na pionową, opuść ją na puste miejsce i zdobądź zasłużone punkty w Tetris online.

Tetris gra klasyczna

Klasyczna gra Tetris pozbawiona jest bogatej funkcjonalności obecnej w nowszych tytułach. Czy w takim razie nie powinniśmy wypróbować klasycznego Tetrisa? Otóż nie! Klasyczna wersja Tetrisa jest tak samo emocjonująca i zabawna, jak nowe przeróbki, czerpiące inspiracje z kultowego już tworu. Jeśli chcemy spróbować, jaka wersja Tetrisa jest dla nas najlepsza, E-gierki.pl zawierają wszystkie wersje króla gier logicznych. Od tych dopakowanych detalami, po wersje z ciekawymi nowinkami mechanicznymi, kończąc na tradycyjnej wersji.

Tetris online dla dzieci

Gry dla dzieci Tetris

Oparte na Tetrisie gry z klockami to nie tylko zabawa dla młodzieży i dorosłych. Gry tego typu są także popularne wśród najmłodszych, a gdyby tego było mało, mają ogromny walor edukacyjny. Tetris to nie tylko ciekawa gra logiczna dla dzieci, ale przede wszystkim tytuł, który znacząco wpływa na proces zapamiętywania.

Tetris online wymaga również od gracza umiejętności szybkiego analizowania i natychmiastowego reagowania na to, co dzieje się na ekranie. Jak potwierdza szereg badań naukowych, ta popularna gra dla dzieci wspomaga rozwój procesów kognitywnych takich, jak skupienie uwagi, koordynacja ręka-oko, czy pamięć wizualna.

Popularne gry tetris

Jak już wspomnieliśmy, tetris ma wiele odmian, legenda głosi nawet, że więcej, niż osób, które w niego gra. Nie wydaje się to jednakże prawdą, skoro wielbiciela tetrisa jest na świecie całe mnóstwo. Faktem jest jednak to, że jeśli wpiszemy słowo tetris google pokaże nam sporo wyników.  A już pod kryptonimem tetris online kryje się cała rzesza klockowych pozycji, jak na przykład te wymienione poniżej.

Tetris pojedynek

Chcesz być nowoczesny? Wyzwij kumpla – albo kumpelkę – na pojedynek w elektronicznym stylu. Zagraj z nim – albo z nią w Tetris pojedynek i postaraj się ułożyć więcej linii w danym czasie, niż Twój przeciwnik. Tym razem gonić Cię będzie nie tylko czas, ale i umiejętności Twojego rywala. Gry darmowe tetris nie są bowiem ograniczone do trybu dla pojedynczego gracza, możesz spokojnie grać z drugą osobą.

Tetris Cube

Tetris Cube to kolejna możliwość zajrzenia w świat kostek. Ten Tetris online za darmo podpada pod kategorię gry online tetris klasyczny, jednakże nie oznacza to, że jest nudny. To po prostu darmowy tetris darmowy tetris, bez żadnych fajerwerków, gdzie istnieją tylko klocki i my.

Tetris Game Boy

Game Boy i Game Boy Color to stare kieszonsolki, czyli konsole służące do gier, a mieszczące się w kieszeni. Jedna z odmiana Tetris gra online za darmo posiada tytuł kojarzący się właśnie z tymi sprzętami. Czym tenże tetris pc różni się od wersji kieszonkowej? Tym, że zamiast przycisków na konsoli używamy klawiatury komputera lub laptopa, albo naszego telefonu. Tutaj warto wspomnieć, że tetris gra za darmo jest dostępny nie tylko na komputery, ale również i na urządzenia mobilne, takie, jak na przykład smartfony. Czeka nas jednak niespodzianka w postaci oprawy graficznej. Sami zobaczcie…

Tetrollapse

Tetrollapse to również klasyczna odmiana gierki tetris 2d, chociaż niektóre z pozycji korzystają z dobrodziejstw trzeciego wymiaru, tworząc tetris online 3d. Założenie jest identyczne, jak w przypadku podstawowej odmiany tetrisa.

Tetris mistrzostwa

A teraz coś dla tych, którzy naprawdę lubią wyzwania. Pojedynki jeden na jednego, oraz rekordy w układaniu szeregu klocków! Istnieją nawet specjalne mistrzostwa gry tetris, zwane Classic Tetris World Championship, a ich początek datuje się od 2010 roku. Pierwsze zawody rozegrane zostały w Portland w Stanach Zjednoczonych. W ciągu dziewięciu lat jeden człowiek, Jonas Neubaue, aż siedem razy stawał na podium, póki w 2014 roku nie natknął się na Harry’ego Honga, który osiągnął aż 999999 punktów, co jest wynikiem maksymalnym w grze tetris. Warto obejrzeć filmy wideo z ich pojedynku.

Niedawno pobito też rekord świata w szybkości grania w tetris, a mianowicie dokonał tego szesnastoletni Joseph Saelee, który w ciągu niecałej minuty dotarł aż do 33 poziomu!

Tetris graj teraz

Proste i wciągające pola geometrycznych klocuszków gier Tetris czekają na godnego zwycięzcę! Łamigłówka, która podbiła serca milionów na całym świecie, czeka na Ciebie! Tetris to fenomenalne źródło relaksu, po pracy, czy po szkole. Delektuj się przyjemną rozgrywką na smartfonie, czy komputerze bez konieczności instalacji. Nie czekaj, sprawdź teraz wszystkie najnowsze wersje przebojowej gierki Tetris online już teraz, za darmo! Tylko na naszej stronie z darmowymi grami, E-gierki.pl.

Tetris – pytania i odpowiedzi


Gdzie powstała gra tetris?

Gra Tetris powstała w Akademii Nauk ZSRR w Moskwie, chociaż legenda głosi, że w garażu Aleksieja Pażytnowa.

Kto i kiedy stworzył grę tetris?

Samego Tetrisa stworzyło jedynie trzech zapaleńców, a byli to Aleksiej Pażytnow oraz jego koledzy, czyli Dimitrij Pawłowski i Wadim Geriasimow. Tetris ujrzał światło dzienne 6 czerwca 1984 roku.

Efekt Tetris: co to jest?

A teraz zrobi się groźnie. Efekt Tetris nadchodzi. Jest to wpływ, jaki gierka ma na nasze postrzeganie świata. Jeżeli tetris za bardzo wpisze się w nasz mózg, wtedy zaczynamy przenosić go do naszego świata. Zastanawiamy się, jak wyglądałyby bloki, przedmioty, a nawet towary na półkach w sklepie, gdyby tak połączyć je razem i tworzyć z nich linie. Niektórzy nawet naprawdę starają się to uczynić. Ba, zdarza się nawet, że przesadni zapaleńcy mają halucynacje, widzą bloki z gry spadające im na głowę! Straszne, prawda? Lepiej się zrelaksować…oczywiście przy grze tetris.