Gry Bejeweled to gry o biżuterii. A kto z nas jej nie lubi? Co prawda tutaj nie możemy powiesić jej sobie na szyi, czy jej dotknąć – chyba, że za dotyk uznamy jeżdżenie palcem po ekranie smartphone’a, aby przesunąć dany element – jednakże bejeweled online może dostarczyć nam wiele radości, tym bardziej, jeżeli lubimy gry logiczne. Gry Bejeweled są proste, szybkie i zagrać w nie możemy dosłownie w każdej wolnej chwili, nawet w pociągu. A poza tym są takie piękne…czytaj więcej

Najnowsze gry bejeweled

W grach bejeweled głównie chodzi o to, o co we wszystkich grach trzy w jednym rzędzie. To znaczy o szybka i skuteczną eliminację tego, co mamy na planszy. Hola,hola, nikt nie mówił o  broni, gdzie Ty lecisz z tym gunem?! To nie strzelanka. Tutaj mówimy o grach logicznych, gdzie przesuwasz, kasujesz i tak w kółko. Nie oznacza to jednak, że gry są jednostajne, czy monotonne (ani, że jesteś kasjerem na kasie – bez urazy dla wszystkich kasjerów!). Każda bowiem z pozycji wnosi jakiś powiew świeżości do tej kategorii i nowe rozwiązania.

Dobrym przykładem jest chociażby Burza Klejnotów, która wedrze się na ekrany naszych telefonów i laptopów jak burza. W tej iście wybuchowej pod względem szybkości rozgrywki gierce klejnoty pojawiają się i znikają z naszego ekranu i w iście błyskawicznym tempie – chyba, ze zawiesimy się na moment, nie mogąc znaleźć właściwego ruchu. Wtedy należy jedynie poczekać na pomysł, by ten jak…burza wdarł się nam do głowy.

Spodoba się nam na pewno także Skydom, gdzie już na samym początku “atakuje” nas bardzo sympatyczne logo. Potem wybieramy sobie postać, otrzymujemy zdanie – na przykład zebrać odpowiednią ilość zielonych kamyczków, albo więcej klejnotów – przy ograniczonej liczbie ruchów – niż nasz oponent – i możemy rozpocząć rozgrywkę. Świetnym pomysłem są właśnie zróżnicowane zadania, a nie tylko mozolna eliminacja przedmiotów z planszy.


Jakie są fajne gry bejeweled?

Te, które wymagają u nas szybkiego myślenia i reakcji. Na przykład te omówione już wcześniej, czyli Burza Klejnotów, czy Skydom świetnie wpasują się w nasze wymagania. Oczywiście równie wciągające są takie pozycje, jak Bejeweled 2 Deluxe, czy też Bejeweled Twist.

Jak się gra w gry bejeweled?

W serii bejeweled gry opierają się głównie na zasadzie łączenia kryształów rozrzuconych po planszy w zestaw trzech lub więcej takich samych elementów, aby w ten sposób zlikwidować je z poziomu.

zwiń