Ogień i Woda 6: Fairy Tales to już szósta odsłona kultowej gry Ogień i Woda, która zdążyła już zebrać ogromne grono fanów z całego świata. Ogień i Woda 6: Fairy Tales, tak jak poprzednie gry z tej serii stawia na tryb współpracy. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest granie w pojedynkę.

Ogień i Woda – na czym to polega?

Tytułowi Ogień i Woda to dwie małe duszyczki, które na pierwszy rzut oka wydają się zupełnym przeciwieństwem. Jednak łącząc swoje siły, są one w stanie przeciwstawić się czyhającym na nich niebezpieczeństwom i wspólnie przechodzić magiczne światy pełne łamigłówek i przeszkód. Zasada jest prosta. Woda, jak ognia musi unikać lawy. Dla duszyczki Ognia zabójcze zaś okażą się błękitne wody. W niektórych komnatach napotkamy również zieloną wodę, która jest trująca i nie może przez nią przejść ani jedna, ani druga postać.

Ogień i Woda 6: Fairy Tales – co nowego?

W nowej odsłonie twórcy gry postanowili przenieść nas do magicznego świata bajek. Przechodząc kolejne etapy, na swojej drodze napotkamy bajeczne wróżki. Pomogą one nam przechodzić kolejne etapy i otwierać poszczególne drzwi w zależności od koloru tego małego stworzenia.

Biała wróżka jest uniwersalnym kluczem do każdego koloru drzwi. Celem jest przejście wszystkich komnat świątyni i zebranie klejnotów mocy porozrzucanych po każdym poziomie. Pomogą one dostać się do wyjścia i wskrzesić boskie światło, które dawało ludziom nadzieję i wiarę w magiczną moc żywiołów.

Podobne gry do szóstej części

Ogień i Woda w poprzednich odsłonach zmagali już się z wieloma innymi wyzwaniami. Próbowali oni swoich szans w takich miejscach, jak:

Fireboy 6 i Watergirl 6 potrzebują Twojej pomocy w odkrywaniu tej nowej świątyni. Tym razem wróżki będą pomagać im rozwiązać zagadki, pokonać czas i zebrać wszystkie diamenty!

Graj sam lub z przyjacielem, aby dołączyć do Ognia i Wody w wersji szóstej – w tej nowej przygodzie!

Obracaj dźwignie i naciskaj przyciski, aby ukończyć 30 nowych poziomów oficjalnej nowej serii nr 6 Fireboy i Watergirl.Prawdziwych gier z serii Ognia i Wody jest pięć. Wszystkie znajdziecie w naszej kategorii poświęconej fanom gry Ogien i Woda


Po polsku jest to Ogień i Woda: Bajki – popularna gra dla dzieci z kategorii gier przygodowych.


Wcześniejsza część jest może bardziej ognista, aczkolwiek ta jest najbardziej bajecza ze względu na tytuł gry: „Ogień i Woda 6: Fairy Tales”


Wcale nie trzeba wojować ogniem i rozlewać wszędzie wodę, aby dobrze się bawić i przejść całą serię. Sterowanie dwoma postaciami tej gry jest takie samo – wystarczy przełączyć dźwignię sterowniczą, aby raz poruszać się Fireboyem, a raz Watergirl.

Instrukcja do gry Ogień i Woda 6: Fairy Tales

Sterowanie w grze odbywa się przy pomocy klawiszy W, A, S, D w przypadku Wodnej Dziewczyny i za pomocą strzałek dla Ognistego Chłopaka. Ogień i Woda 6: Fairy Tales daje nam również możliwość sterowania wróżkami za pomocą najechania na nie myszką i przesuwania ich przy wciśniętym lewym przycisku myszy.
do góry