Masz może chotę coś pokolorować? W takim razie mamy dla Ciebie propozycję – granie w kolorowanie! A dokładniej nasze kolorowanki gry online, w które możesz zagrać bez konieczności instalacji czegokolwiek! A jeśli ktoś Ci powie, że gry online kolorowanki są jedynie dla dzieci, to wiedz, ze to nieprawda – w tego typu pozycje może zagrać każdy, chociaż oczywiście istnieją gry kolorowanki przeznaczone dla najmłodszych. Tak samo, jak gry kolorowanki dla dorosłych.

Gry dla dzieci kolorowanki online

A skoro już mowa o dzieciach, to dobrym wstępem do świata gier kolorowanek dla dzieci będą takie pozycje, jak Kolorowanka statki i łodzie, Particolo, czy na przykład Kraina lodu kolorowanka . W przypadku Kolorowanka statki i łodzie używamy dostępnego po lewej stronie ekranu panelu z różnej wielkości pędzlami i nimi właśnie kolorujemy statki oraz łodzie. Po prawej stronie mamy opcje, w tym również tą służącą do zapisania naszego dzieła, a na dole znajdują się kredki. Czyż potrzeba nam coś więcej, aby zostać artystą malarzem?

Particolo zaś to nie tylko gra kolorowanka, ale również i gra logiczna, tutaj bowiem naszym zadaniem jest wypełnienie konkretnego kształtu danym kolorem. Przypomina to nieco drukowane kolorowanki dla dorosłych i tak samo dobrze działa na naszą psychikę.

Kraina Lodu kolorowanka za to przenosi nas w magiczny świat tytułowej Krainy Lodu, gdzie do naszych rąk zostaną oddane portrety postaci z tejże właśnie Krainy oraz różnego rodzaju scenki ją przedstawiające. Jest jednak jeden problem – wszystkie one są czarno białe. To w naszych rękach – a raczej pędzlach – będzie leżało ożywienie ich we właściwy, jak najbarwniejszy sposób.


Które gry kolorowanki są najlepsze?

Można zadać sobie pytanie – skoro świat gier kolorowanej dla dzieci i gier kolorowanek dla dorosłych graczy jest tak duży i tak fascynujący, to które gry o kolorowaniu będą najlepsze i najciekawsze? Odpowiedź na to jest bardzo trudna, bo wszystkie one kuszą feerię barw, ale nam najlepiej podobała się Particolo ze względu na swój bardzo nietypowy charakter.