Zagraj w karcianą kolekcję od Microsoft.

Pasjans Klondike

Pasjans pozostaje najpopularniejszą grą komputerową wszechczasów i nie bez powodu. Proste zasady i nieskomplikowana rozgrywka ułatwiają wybór dla każdego. Wersja Klondike, zresztą jak każda inna wymaga cierpliwości i właściwej taktyki. Nazwa „Klondike” pochodzi od nazwy kanadyjskiego regionu, który zasłyną z gorączki złota. Chodzą legendy, że wersja ta zostałą stworzona przez poszukiwaczy złota w tym własnie regionie. Jest to najprawdopodobniej najpopulerniejsza odmiana pasjansa

Pasjans Spider

Pasjans Spider to klasyczny pasjans pająk. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart w tym samym kolorze w malejącej kolejności od króla do asa. Jeśli uda nam się ułożyć cały kolor, zostanie on usunięty ze stołu. Jeśli uda Ci się wyczyścić cały stół wygrywasz!

Pasjans Freecell

Zasady Freecell’a są proste. Twoim zadaniem jest położenia karty o wyższym stopniu na karcie z niższym stopniem lecz tylko gdy karta różni się jednym stopniem. Kolory we Freecell powinny występować naprzemiennie, więc jeśli mamy np. kartę czerwona następna powinna być koloru czarnego itd. do momentu aż zbierzesz wszystkie figury i liczby. We freecelu mamy do dyspozycji 4 dodatkowe puste pola na które możemy odkładać karty, które w danym momencie nam nie pasują ale w każdej chwili możemy po nie sięgnąć.

Pasjans Piramida

Pasjans piramida to klasyka gatunku. Jest grą logiczną, tak samo jak wszystkie pokrewne wersje pasjansa. Użyj swojej logiki, obierz właściwą strategię i dojdź do momentu w którym wyczyścisz cały stół. W jaki sposób to zrobić i jak grać w pasjansa piramidę? Obszar gry zajmuję tytułowa piramida ułożona z kard, które musimy stopniowo z niej zdejmować. Karty z piramidy możemy usuwać parami, natomiast jest jeden warunek – suma punktów takiej pary musi zawsze wynosić 13.

Jak się liczy punkty w pasjansie piramidzie?

  • 13 punktów Król
  • 12 punktów Dama
  • 11 punktów Walet
  • 1 punkt as
  • pozostałe liczby według wartości karty

Warto zwrócić uwagę na Króla, który jest dość specyficzną kartą ponieważ jej wartość wynosi 13pkt natomiast nie ma karty o wartości 0pkt. Oznacza to ,że w przypadku króla mozemy tą kartę ściągnąć ze stosu pojedyńczno.

Pasjans TriPeaks

Jak grać w Tripeaks? Należy zdejmować karty o jeden stopień starsze lub młodsze od odkrytej karty na spodzie. Aby odkryć nową kartę musisz kliknąć w zakryty stos. Przykładem gry pasjans tripeaks jest Solitaire TriPeaks Garden

 

Instrukcja do gry Microsoft Solitaire Collection

Jak grać w pasjanse? Ta gra to zbiór różnych wersji. Szczegółowe opisy dotyczące każdej z nich znajdziesz w opisie gry.
do góry