Pewnie często spotkałeś się z określeniem, że gry są tylko dla chłopców. Bo przecież dziewczynki powinny bardziej bawić się lalkami i w ogóle. To nieprawda! Gry video dla chłopaków są przeznaczone zarówno dla chłopaków, jak i dla dziewczyn.

Oczywiście są i takie, które jednym spodobają się mniej, a drugim więcej. Ale to już Twój wybór. My proponujemy Ci kategorię określaną jako gry online dla chłopców, ale znajdą się w niej również gry online dla dzieci. Otwórz bramę, niech nasze chłopięce gierki staną przed Tobą otworem!

Gry dla chłopców 5 lat

Wiadomo, że gry mają coś takiego, jak określenia wiekowe. Dzięki nim łatwiej jest zorientować się, czy konkretna pozycja będzie przeznaczona dla osoby w takim, albo w innym wieku. Poza tym dzięki specjalnym naklejkom i oznaczeniom unikniemy na przykład zakupu gry video, czy też odpalenia gry online dziecku mającemu na przykład pięć lat, a pełnej krwi i przemocy. Bywa, że tytuł jest mylący i pod niezbyt groźnie brzmiącym określeniem kryje się na przykład horror.

Z pewnością dla pięciolatka bezpieczne będą te określane jako gry dla chłopców auta, gdzie na okładce spotykamy kreskówkowe postaci pełen humoru i uśmiechu. Mogą to być na przykład pozycje oparte na popularnej serii filmów animowanych “Auta”, czy też na przykład przygody wyścigówki z innej animacji, a konkretniej z “Toy Story’.

Gry dla chłopców 6 lat

Gry dla chłopców 6 latków również mają swój osobny dział. To tutaj znajdziemy te pozycje, które są nie już trudniejsze niż te dla początkujących, jednakże tak samo łatwo w przyswojeniu zasad, jak poprzednie.

Gracze w wieku sześciu lat mają już pojęcie, co jest dobre, a co złe i można powoli wdrażać im nieco poważniejsze pozycje, oczywiście odpowiednio pilnując, czy nie są one zbyt wypełnione przemocą. Dosyć bezpieczne są na przykład:

Stickman Shooter 2 to być może gierka zapowiadająca przemoc, ale wcale nie jest taka drastyczna. Bardziej uczy strategii i logicznego myślenia, ponieważ musimy w niej opracować pomysł na to, jak obronić naszą bazę przed falangami wroga. 

Wikingowie Wojny Klanów to prosta, ale zabawna pozycja, w której za pomocą albo lewego przycisku myszy, albo ekranu Twojego telefonu rzucasz swoją bronią w innego Wikinga i próbujesz go trafić. Jeżeli masz lekkie skojarzenia z Angry Birds, to masz rację.

Rzucanie Siekierami tu też rzucamy, ale tym razem nie do Wikingów – damy im trochę odpocząć, prawda? – ale do ruchomych celów. Musimy unikać czaszek i innych tego typu głupich niespodzianek wyskakujących nam na planszę. Do tego należy pamiętać, że każde pudło obniża nam ilość dostępnych toporków. Pewnie lecą po prostu w siną dal i nie wracają…

Wisiołek 2 – “wisiołek” może brzmi dosyć strasznie. Ale on tak wisi na wesoło! Złapał się za linkę i po prostu przeskakuje z jednej na drugą, przy okazji starając się unikać tych, którzy próbują to jego wiszenie przemienić w nieco mniej wesołe. Gra nie dosyć, że uczy fizyki i koordynacji ruchów, to jeszcze przy tym nieźle bawi. A sama nazwa wzbudza atak śmiechu. Ot, taki wisiołek – wesołek.

Route Digger 2 – to taki growy odpowiednik pewnego kanalarza z popularnego sitcomu. Tyle, że ten tutaj nie naprawia ujęć wody, a szuka kanału, po prostu kopiąc w ziemi. Nie wiadomo, czy zgubił mapkę, czy po prostu próbuje znaleźć nowe źródło, bo stare się już wyczerpało. Ale może zamiast kopać w jego powodach, po prostu pokopmy w ziemi, grając w Route Digger 2?

Wściekłe szkieletory – oto biegną kościotrupy. Jeden za drugim lecą w Twoją stronę, zupełnie, jakbyś oferował im jakąś nową promocję w markecie. Co prawda one zamiast najnowszej wędliny chcą zapewne zjeść Ciebie, ale co tam, Ty i tak się przed nimi obronisz za pomocą katapulty. Strzelaj z niej ochoczo, bo możesz trafić i powalić kilku wrogów naraz. A jak znajdziesz dynamit, to dopiero im pokażesz!

Pojazdy, maszyny i czołgi online gra – to zabawa nie tylko dla chłopców.

Gry dla chłopców 7 lat

Gry dla chłopców online za darmo, jeżeli nasza pociecha ma już siedem lat, mogą być już nieco bardziej skomplikowane. Dobrze byłoby, jakby zawierały w sobie elementy przygodowe i zręcznościowe, albo na przykład łączyły ze sobą kilka gatunków, jak chociażby pozycja, w której nie tylko musimy dotrzeć do końca poziomu przy użyciu naszej zręczności, ale również nieco pokombinować logicznie. Taka gra logiczna i gra zręcznościowa w jednym. Można też przed naszym dzieckiem powoli odkrywać uroki gry w szachy.


🕹 Jakie są fajne gry dla chłopców?

Nie ma złych gier dla chłopców. Wszystkie są godne uwagi, szczególnie te zamieszczone w serwisie Egierki.pl. Jednakże najbardziej warte odnotowania z tych wyżej wymienionych będą z pewnością gry motory albo gry samochodowe, oraz Rzucanie Siekierami, które ćwiczy celność rzutów. Polecamy również wzbić się w przestworza z naszymi grami samolotowymi.

🕹 Jakie gry dla chłopców co mają 7 lat?

Godne polecenia będą na przykład gry logiczne, a nawet podstawowe gry symulatory, gdzie prowadzimy autobus i staramy się trzymać wyznaczonej nam przez twórców trasy. Oczywiście takie gierki to bardziej gry zręcznościowe pełen kreskówkowych bohaterów, ale idealnie nadawać się będą dla takiego maluszka.