HEXOLOGIC

HEXOLOGIC

Zagłosuj
HEXOLOGIC Masz ochotę na nieco kreatywnej rozrywki, która nie tylko pomoże Ci oderwać się od problemów codzienności, ale również będzie prawdziwym wyzwaniem i treningiem dla Twojego umysłu? W takim razie dziś mamy propozycję w sam raz dla Ciebie – przedstawiamy Hexologic – grę logiczno-matematyczną przy której z pewnością warto spędzić wiele godzin. Hexologic Hexologic to bardzo … Continued
4.5 1 5 6
0 / 5 Średnia: 4.5 Głosów: 6

Średnia:

Graj teraz w HEXOLOGIC

Sprawdź podobne gry


Masz ochotę na nieco kreatywnej rozrywki, która nie tylko pomoże Ci oderwać się od problemów codzienności, ale również będzie prawdziwym wyzwaniem i treningiem dla Twojego umysłu? W takim razie dziś mamy propozycję w sam raz dla Ciebie – przedstawiamy Hexologic – grę logiczno-matematyczną przy której z pewnością warto spędzić wiele godzin.

Hexologic

Hexologic to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich fanów grania w gry logiczne, a dzięki jej prostym zasadom poradzą sobie z nią nawet stosunkowo młode i niedoświadczone w tego typu grach osoby. Naszym zadaniem jest tutaj układanie kulek na sześciokątnych polach – oczywiście jednak, jako, że jest to gra logiczna, w Hexologic kulek nie możesz tak po prostu ułożyć bez ładu i składu. Nie chodzi tutaj również o dopasowywanie ich na podstawie kolorów, czy kształtów pól, ponieważ niczym się one od siebie nie różnią.

Hexologic jest bowiem grą opartą na matematyce – na szczęście dla wszystkich humanistów, jest to jednak matematyka bardzo prosta. Logika rozgrywki zasadami przypomina co nieco klasyczne sudoku. Musimy bowiem w taki sposób układać kulki na poszczególnych polach, by sumowały się one do podanej przy danym wierszu i kolumnie liczby. Pamiętać musimy, że kluczem jest, by liczba położonych kulek zgadzała się z podaną liczbą ZARÓWNO w ramach kolumny, jak i wiersza – nie możemy zdecydować się jedynie na jedną z tych opcji.

Twórcy przygotowali blisko 100 zróżnicowanych poziomów – oczywiście, każdy kolejny jest nieco trudniejszy. W późniejszych etapach pojawią się między innymi specjalne pola opatrzone matematycznymi symbolami – układając kulki będziemy musieli wziąć pod uwagę działania matematyczne, za jakie odpowiadają te konkretne symbole.

Hexologic to lekka i przyjemna gra logiczna dla odbiorcy w każdym wieku. W tle podczas rozgrywki przygrywa miła dla ucha, relaksująca muzyczka, która uprzyjemnia rozgrywkę, zachęca do dalszej gry, a przede wszystkim – działa stymulująco i pomaga skupić się na zadaniu.

Hexologic – doskonały trening umysłu dla najmłodszych.

Rozgrywka w Hexologic będzie świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Zasady gry zostały skonstruowane w ten sposób, że nawet młodzi gracze doskonale się w nich połapią. Co więcej – Hexologic to gra logiczna, która nie tylko pomoże porządnie przećwiczyć młody umysł, ale i wesprze w nauce podstaw matematyki. Matematyka jest tu zresztą podstawą rozgrywki – gra w omawiany tytuł pomoże więc utrwalić poznane dotąd w szkole wiadomości, jak i w przyjemny sposób odkryć zupełnie nowe zagadnienia.

Hexologic gra logiczna

Prezentowana dziś gra logiczna Hexologic nie wymaga ani komputera, ani nawet wykorzystania klawiatury. Rozgrywka w całości odbywa się za pomocą myszy.

  • Ruchami kursora myszy wybieramy odpowiedni sześcian
  • Klikamy na dany sześcian, aby wstawić w jego obręb kulkę
  • W jednym sześcianie możemy umieścić maksymalnie trzy kulki
  • Czwarte kliknięcie w ten sam sześcian sprawi, że ich liczba znowu spadnie do zera. Jest to wygodna metoda eliminacji błędów.

Pomimo prostych zasad i banalnego wręcz sterowania, Hexologic to naprawdę wymagająca i, co najważniejsze, wciągająca łamigłówka logiczna. Co więcej – niemal każdy z około stu poziomów, jaki przygotowali twórcy, kryje w sobie coś nowego. Liczba pól gry zwiększa się, pojawiają się nowe działania matematyczne, jakie trzeba mieć na uwadze… Hexologic to gra o wiele bardziej złożona, niż wydaje się być na pierwszy rzut oka.

Hexologic to idealna gra dla całej rodziny

Przy grze Hexologic świetnie mogą bawić się całe rodziny. Dochodzenie wspólnymi siłami do rozwiązania kolejnych zagadek dostarcza masę frajdy, a możliwość kreatywnego, wspólnego spędzenia czasu jest dodatkowym bonusem. Sprawdza się też stare powiedzenie “co trzy głowy, to nie jedna”. Jeśli utknęliśmy – być może członek rodziny podpowie nam rozwiązanie?

Zagraj w Hexologic i ćwicz umysł

Hexologic może być rozrywką samą w sobie, ale regularna rozgrywka na pewno pomoże graczom w doskonaleniu logicznego myślenia i pojęciu podstawowych zasad matematyki. Obie te umiejętności są zresztą niezwykle pożądane, żeby nie powiedzieć niezbędne w codziennym życiu.

Gra w proponowany dziś tytuł to więc nie tylko spora przyjemność, ale i kompleksowy trening mentalny. Trening, który warto odbyć co najmniej kilka razy w tygodniu, aby zachować trzeźwość umysłu.

Hexologic – graj z dowolnego urządzenia

W Hexologic możemy zagrać z komputera osobistego, laptopa, tableta oraz smartfona. Marka i model sprzętu nie ma tutaj znaczenia – ważne, aby gracz posiadał stały dostęp do internetu (może to być internet mobilny) oraz w miarę nowoczesne urządzenie, obsługujące wszelkie niezbędne wtyczki.

Darmowa gra Hexologic

Jeśli sprawdzimy ceny gry Hexologic choćby w serwisie Steam – okaże się, że za tytuł ten musielibyśmy zapłacić kilkanaście złotych! Tymczasem serwis E-gierki proponuje dostęp do Hexologic i tysięcy innych gier absolutnie za darmo i na zawsze – to nie jest bezpłatny okres próbny! Co więcej – grę uruchomić można w kilkanaście sekund! Nie ma potrzeby pobierania pliku z grą i instalacji, wystarczy jedynie nacisnąć przycisk “graj”!

Sprawdź inne kategorie gier online

Sprawdź inne gry online za darmo